Më mbaj mend (për 1 muaj)

Armend Regjepagiqi & Aida Baraku - Moj E Mira Nëpër Thera Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Armendi
Moj e mira nëpër therra
të luta, të luta sa ke vera
moj e mira ndër livadhe
ruju sonte, nata e madhe

Aida
Ooooh, ooooh
Ooooh, ooooh

Armendi
Ndër kaçuba moj e mira
tuj u fshe të kaloi rinia
ooooh, ooooh
mblidhi këmbët e lidhi durtë
se u kënaqe tuj e lujtë
oooooh

Aida
O e re, jam o e re
nën të ti e ke plot hare
dhe nuk du, du, du
me u martu, tu, tu, tu
pa provu, e pa provu
dhe nuk du, du, du
me u martu, tu, tu,tu
pa provu e pa provu

Aida - Armendi
O moj e mira mori nëpër therra
moj e mira nëpër therra
o të luta, të luta moj sa ke vera
të luta të luta sa ke vera
o moj e mira mori ndër livadhe
moj e mira ndër livadhe
o ruju sonte, mori nata e madhe
ruju sonte, nata e madhe
ooooh, ooooh ooooh, ooooh

Armendi
Moj e mira nëpër therra
të luta të luta sa ke vera
moj e mira ndër livadhe
ruju sonte, nata e madhe

Aida
Ooooh, ooooh
Ooooh, ooooh

Armendi
Moj e mira fqinjit ruja
e marrove në ara të huja
moj e mira te taraba
veç me e ditë
do të kish mbytë baba

Aida
O e re jam, o e re
baba kokën ma kish pre, çudi
se nuk du, du, du
me u martu, tu, tu,tu
pa provu, pa provu
dhe nuk du, du, du
me u martu, tu, tu,tu
pa provu e pa provu

Aida - Armendi
O moj e mira o mori nëpër therra
moj e mira nëpër therra
o të luta, të luta moj sa ke vera
të luta të luta sa ke vera
o moj e mira mori ndër livadhe
moj e mira ndër livadhe
o ruju sonte, mori nata e madhe
ruju sonte, nata e madhe
ooooh, ooooh ooooh, ooooh

Aida
O moj e mira nëpër therra
o të luta, të luta, mori sa të jetë vera


Ky tekst u dërgua nga Eduart Nonaj

Armend Regjepagiqi & Aida Baraku - Moj E Mira Nëpër Thera
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj E Mira Nëpër Thera".
3. Video është e këngës "Moj E Mira Nëpër Thera", por nuk këndohet nga Armend Regjepagiqi & Aida Baraku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Armend Rexhepagiqi:


Komente 0