Audio

AroGanti - Net' Te Ftohta  (Feat. G Bani & Andy V)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

14/03/2012

2012-03-14T09:04:30

Featuring

G Bani

Featuring

Andy V
Aro

Net' Te Ftohta me xhepa te ftota
mjafton te kesh ritem nuk ka nevoj per nota muzikore
leviz anes-anes si gaforre
gjithmon me saktesi si gramet ne peshore
mesazhin e more KurOrat Fiks si floke debore
rima mbi fletore nga Andi edhe Ganti
per jugore dhe veriore zona qe levizin muhabete
te mar me vete vishu mire mos te mberdhish
eshte pergatitur dysh thjesht ta dish
degjon shume por fol pak sepse nuk eshte Luna Park
eshte loje me zarar asnjehere ne rruge ushtar
gjithmon ne Vendin e Ngjarjes jo ne vendin e pare
ne radh te pare ''mos leviz duart lart''
me cunat e lagjes ne net'te ftota
po Bota eshte me rrota duhet te nxjerrim rroga
punesojm veten tone sa here qe s'na hapet porta

Ref
Si je si ja kalove plako si ke qen me pune ?
ne sikur e dim c do dite sikur diten e shtune
te pam dhe kur na fole por kastile nuk ndalum
hajt se jemi plot tashi jemi te ngarkum' (x2)

Andy V

Gati per aksion shoku sa here qe me vjen rasti
mundohem te punoj sakrifikoj sa here vjen casti
ashtu si ty dhe une pershtatem neper situata
qe te dali te levizi ndryshe mbetet e ftot nata
dhe dita s'do mundet te na ngroj te na shpetoj
s'besoj kur thone qe eshte e shkruar dhe mos te vazhdoj
s'ka shance te te ndalin te te thone si te veprosh
pervoja te tregoi qe do flesh sic do shtrosh
skena nga Net' Te Ftota kur bishtin ta shtyp rrota
kur plani nuk te ecen perfundon ne rruge me gropa
do saktesi dhe zgjuarsi te shmangesh me manovra
mos te besh mbrapa te ecesh kush do qe te jete metoda
kerkoj vende te ngrota si dallendyshet stinen
kush ka rrugen me neve le te vi ndezem turbinen
synim te ndryshojm rutinen gjendjen edhe klimen
1 per te gjithe te gjith per 1 pa e kursyer ndihmen

Ref
Si je si ja kalove plako si ke qen me pune ?
ne sikur e dim c do dite sikur diten e shtune
te pam dhe kur na fole por kastile nuk ndalum
hajt se jemi plot tashi jemi te ngarkum' (x2)

G-Bani

Si je si ja kalove nga e more nga e cove
kujt ja solle kujt ja hodhe kujt ja vodhe kujt ja drodhe
nuk eshte ky stil jetese shembull per tendenca mode
leri pordhet edhe pozen mbylle gojen se na lodhe
po duket si malore qe kerkon forca madhore
qe t'ja dalesh dhe te harrish ne majen kryesore
po me degjove mua krahasoje me nje gar
qe te kerkojn vendine pare ne kthesa vec me frena dore
po qe se nuk e llogarite mire shpejtesin
nuk ka rrjeta te te mbajne perfundon ne gremine
gremina eshte e ftohte ngjan me qeli
ose me nje ndjekje qe ku do te dali nuk e di
po vari karin jemi cuna gangsterra
me pistolet te dora edhe me Mercedez te dera
kemi zemer bejm pune i qijm ropt sikur nga hera
Net Te Ftohta shume e ftohrte sonte edhe era

Ref
Si je si ja kalove plako si ke qen me pune ?
ne sikur e dim c do dite sikur diten e shtune
te pam dhe kur na fole por kastile nuk ndalum
hajt se jemi plot tashi jemi te ngarkum' (x2)


Më Shumë Këngë Nga AroGanti:

Më Shumë...