Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arta Memedi & Betime Zylali - Fale Zotit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Te kerkoj te qeshim
se veq ty te lakmoj
ndonse je i lodhur
eja malli me kaploj

Te te them je ai
qe deshiren te jetoj
dikush me zgjoi
mbi cdo gje tek ti besoj

Me mesove te jetoj
dhimbjen se si ta largoj
qava qesha si femije
fale Zotit qe sot jam me ty
Me ty, per ty...

Vij ne shtratin tend te bukur
endren perkund
dhe nga zjarri qe po ndizet
zgjohu se jam une

Nuk te djeg as te lendoj
erdha te t'them se
vetem te dashuroj
Beso per ty jetoj

Me mesove te jetoj
dhimbjen se si ta largoj
qava qesha si femije
fale Zotit qe sot jam me ty
Me ty, per ty...

Ndjej se me thojne zerra nga larg
ne sy ska me lot jane thare

Me mesove te jetoj
dhimbjen se si ta largoj
qava qesha si femije
fale Zotit qe sot jam me ty


Ky tekst u dërgua nga LindssalindBetime Zylali & Arta Memedi
Publikimi: 01/08/2012
Festivali: Top Fest 9
Muzika: Vullnet Ibraimi
Orkestrimi: Vullnet Ibraimi
Video Produksioni: Power Production


Arta Memedi & Betime Zylali - Fale Zotit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fale Zotit".
3. Video është e këngës "Fale Zotit", por nuk këndohet nga Arta Memedi & Betime Zylali.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Arta Memedi:


Komente 0