TEKSTESHQIP

Artan Xhija
Leyla
Lyrics
(Feat. Prodbydavii)

Zemra sot prapë më solli
aty ku na bashkoi
dhe kujtimet e tua
une si kam fshirë

Aty një zë i njohur
në emër më foli
dhe nën zë më pyeti
a je mirë? a je mirë?

Dhe zemrën ndjeva përsëri
dhe asnjë fjalë jo nuk fola dot
më riktheve në atë kohë ti
kur jemi dashur fort

Thuaj shikimet e tua
më duket sikur më thua
ku i ke premtimet ti

Lejla, Lejla, Lejla, Lejla
ty nga vetja unë
s'të kam larguar asnjëherë

Lejla, Lejla, Lejla, Lejla
lëre zemrën ti
të duhemi edhe njëherë
...
Όταν στα μάτια σε κοιτάζω εγώ χάνομαι
Κοντά σου νιώθω πλησιάζω το αισθάνομαι
Από τα χέρια πιάσε με σφιχτά και κράτα με
Το ονειρεύομαι, το ονειρεύομαι

Όνειρα έκανα πεταμένα
Βυθισμένος μέσα στο πυθμένα
Να μην έχω πλάι μου κανένα
Πόσα ήξερα ήταν ένα και ένα

Όνειρα έκανα πεταμένα
Βυθισμένος μέσα στο πυθμένα
Να μην έχω πλάι μου κανένα
Πόσα ήξερα ήταν ένα και ένα

Νιώθω το άρωμά σου έρχεσαι σιγά σιγά
Μέσα στην αγάλια σου θέλω να είμαι εγώ ξανά
Το νιώθω στην καρδιά σου Λειλα οχ Λειλα
...
Kur sytë ti shoh, unë krejt humbas
pranë teje afrohem dhe të ndjej
më shtrëngo duart dhe më mbaj
që të ëndërroj, që të ëndërroj

Ëndrrat e mia i hodha tej
i zhytur thellë në fund të detit
i vetmuar pa askënd pranë
se gjithçka që dija është
veç një dhe një që bëjnë dy

Ëndrrat e mia i hodha tej
i zhytur thellë në fund të detit
i vetmuar pa askënd pranë
se gjithçka që dija është
veç një dhe një që bëjnë dy

Ndjej aromën tënde
që më afrohet ngadalë
në përqafimin tënd sërish dua të jem
e dalloj në zemrën tënde
që rreh fort Lejla o Lejla
...
Dhe zemrën ndjeva përsëri
dhe asnjë fjale jo nuk fola dot
më riktheve në atë kohë ti
kur jemi dashur fort

Me shikimet e tua
më duket sikur më thua
ku i ke premtimet ti

Lejla, Lejla, Lejla, Lejla
ty nga vetja unë
s'të kam larguar asnjëherë

Lejla, Lejla, Lejla, Lejla
lëre zemrën ti
të duhemi edhe njëherë

DËRGOI:
INFO
Më datë 18 Prill 2021, Artan Xhija publikon videoklipin "Leyla", në bashkëpunim me Prodbydaviin. Muzika e këngës u punua nga Artan Xhija, ndërsa për orkestrimin u kujdes David Zeqiraj.