TEKSTESHQIP

Artan Xhija
Mos I Tregoni
Lyrics

Jo mos I tregoni per Mua asaj
Sa vuaj une dhe sa shume qaj
Se aroma e asaj akoma ka mbet
Dhe ndarjen Jo une nuk e kam te lehte

Per netet qe kam qene une keq
Mos I thote njeri
Une ja vrava,vet ja vrava zemren ja vrava pa dashurine
Oj zemra jeme,oj zemra jeme neser ne fal sja fal vetes kurre

Mos degjoj ti,mos degjo me fjale
Ne mendjen tende mos me mbaj
Ti vazhdo jeto nis nje jet te re
Se me bashk nuk jemi ne

Sot lexoj mesazhet qe dikur ka nis
Kur thoshte ti zemer Kur do vish
Sa shum vite une vetem e kam lene
Ne fund ajo iku pa me thene

Ndaj veten e kam lene ne faj
Per ikjen e saj
Une ja vrava,vet ja vrava zemren ja vrava pa dashurine
Oj zemra jeme,oj zemra jeme neser ne fal sja fal vetes kurre

Mos degjoj ti,mos degjo me fjale
Ne mendjen tende mos me mbaj
Ti vazhdo jeto nis nje jet te re
Se me bashk nuk jemi ne