Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artiola Toska - Harxhoje Parane Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  23

Harxhoje paren, mos kurse
Nuk vlen një kursimtar
Kërce, këndo edhe dëfre
Se gjo nuk merr në varr.

(2 herë)
Ai që paren fort e mban
Dhe nuk e ka harxhu,
Gjithë jetën e ka bo haram,
Një ditë nuk ka jetu.

Refreni (2 herë)
Asnjë qindarkë mos mbaj në xhep
Në xhep ajo ska vlerë
Se Zoti paren sot ta jep
Dhe nesër prapë ta merr.

Harxhoje paren, o njeri
Se parja do harxhu
Shëndet të kemi un e ti
Dhe shpirtin e gëzu.

(2 herë)
Ai që paren fort e mban
dhe nuk e ka harxhu
Gjithë jetën e ka bo haram,
një ditë nuk ka jetu.

Refreni (2 herë)
Asnjë qindarkë mos mbaj në xhep
Në xhep ajo ska vlerë
Se Zoti paren sot ta jep
Dhe nesër prapë ta merr.


Artiola Toska - Harxhoje Parane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Harxhoje Parane".
3. Video është e këngës "Harxhoje Parane", por nuk këndohet nga Artiola Toska.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Artiola Toska:


Komente 0