Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artiola Toska - Miremengjes Dashni (Feat. Bruno)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  246

Miremengjes dashni, nisje diten ti
pse sot po ndryshon dhe po me harron
mua vete me the, bota ime je
ndoshta nuk e di pseee.. s'te rreh zemra
s'ke me ndjenja

Ref x2
Kur ti te jesh pa mu(x3)
kujt do ti thush te du(x3)

Dhe pse nuk do ti, sa me do e di
Shpirt kur gabon, vetes po ja bon
mua vete me the, bota ime je
ndoshta nuk e di pseee.. s'te rreh zemra
s'ke me ndjenja

Ref x2
Kur ti te jesh pa mu(x3)
kujt do ti thush te du(x3)


Ky tekst u dërgua nga Erald Keci


Akordet:

(Am) Miremengjes dashni, (G) nisje diten ti
(G) pse sot po ndryshon (G) dhe po me (F-Em) harron
(Am) mua vete me the, (G) bota ime je
(G) ndoshta nuk e di (Dm-C) pseee.. s'te rreh (C) zemra
s'ke me (G) ndjenja

Ref x2
(G) Kur ti te jesh pa (C) mu(x3)
kujt do ti thush te (Dm) du (G) (x3)

(Am) Dhe pse nuk do ti, (G) sa me do e di
(G) Shpirt kur gabon, (G) vetes po ja (F-Em) bon
(Am) mua vete me the, (G) bota ime je
(G) ndoshta nuk e di (Dm-C) pseee.. s'te rreh (C) zemra
s'ke me (G) ndjenja

Ref x2
Kur ti te jesh pa (C) mu(x3)
kujt do ti thush te (Dm) du(x3)Artiola Toska
Featuring: Bruno
Renditja: Top 200
Publikimi: 07/11/2016
Festivali: Kënga Magjike 2016
Muzika: Flori Mumajesi
Teksti: Flori Mumajesi
Orkestrimi: Flori Mumajesi


Artiola Toska - Miremengjes Dashni
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Miremengjes Dashni".
3. Video është e këngës "Miremengjes Dashni", por nuk këndohet nga Artiola Toska.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Artiola Toska:


Komente 1