TEKSTESHQIP

Artushi
Shko
Lyrics

Si nje hije u largove
U largove neper Nate
Sa shum Lot per ti un derdha
Syt e mij Sot jan te That

Asnji her si meritove
Cakrifica qe kam ba
E te paren qe takove
Pa buzqeshje me ke Vra

Shko ti shko
Mos me thuj me asnji fjal
Jo mos kerko
Ket Tradhtij Jo nuk ta fale

Shko ti shko
Se nji tjeter po te pret
Jo mos kerko
Se ma bane Lotin Dete....

Nuk ke Vend ti
Ne ket Zemer
Nji i huj
Per mu je Sot

Dashurin qe une ta fala
Ti ma ktheve vec me Lote
Jo mo kot ti po me lutesh
Mos kerko ti me u kthy

Jete te rre pa ty u nisa
Ske guxim mem pa ne Sy

Shko ti shko
Mos me thuj me asnji fjal
Jo mos kerko
Ket Tradhtij jo nuk ta fale

Shko ti shko
Se nji tjeter po te pret
Jo mos kerko
Se ma bane Lotin Dete

Shko ti shko
Jo mos kerko
Shko ti shko
Dhe mos kerko

DËRGOI:
INFO
Projekti muzikor vjen i finalizuar në tregun e gjerë të muzikës i plotësuar në prizmin vizual me anë të një videoklipi, për të cilin u përkujdes MAX Production. Ky videoklip u publikua më 29 Qershor 2015. Autor i muzikës është Ervin Gonxhi, ndërsa teksti është shkruajtur nga Armand Trebicka.
Renditja:
Top 200