Asim Gashi
Asim Gashi
Asim Gashi
  • Ditëlindja:
  • 27 Shkurt
  • Horoskopi:
  • ♓ Peshqit
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne
Asim Gashi është këngëtar i njohur. Më datë 21 Mars 2014, Asim Gashi publikon videoklipin "24 Ore". Muzika e këngës u punua nga Shpeta Sound, teksti u shkrua nga Fatmir Muja, ndërsa për orkestrimin u kujdes Shpeta Sound. Videoklipi u prodhua nga EMF Creative.

Në vitin 2016, Asim Gashi publikon albumin "Unplugged".

Më datë 27 Nëntor 2017, Shaqir Cërvadiku & Asim Gashi publikojnë videoklipin "Plisi". Teksti u shkrua nga Milaim Islami. Për orkestrimin u kujdes Shpeta Sound.

Më datë 9 Prill 2018, Asim Gashi publikon videoklipin "Larg Teje Moj Nanë".

Në vitin 2018, Asim Gashi publikon albumin "Unplugged 2".

Më datë 16 Shkurt 2019, Asim Gashi publikon videoklipin "Te Kujt Jane Ata Femije". Muzika e këngës u punua nga Shpeta Sound, teksti u shkrua nga Izet Rraci, ndërsa për orkestrimin u kujdes Shpeta Sound. Videoklipi u prodhua nga kompania ASHA.

Në vitin 2020, Asim Gashi publikon albumin "Unplugged 3".

Më datë 29 Korrik 2022, Asim Gashi publikon videoklipin "M'syshi", në bashkëpunim me Leonora Jakupin. Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Shpeta Sound, ndërsa tekstin e shkroi Fatmir Muja. Videoklipi u prodhua nga kompania Urban Graphics.

Më datë 22 Korrik 2023, Asim Gashi & Bes Kallaku publikojnë videoklipin "Lulija". Teksti i këngës u shkrua nga Bes Kallaku. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics, ndërsa produksioni audio u realizua nga Shpeta Sound.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 2