TEKSTESHQIP

Aurel Thellimi
E Diel
Lyrics

Dicka ndryshoi ne piano barin e vetmise,
nje qeshje e njohur ne tryezen mbrapa meje,
bej sikur pi por brenda vetes pesheperis,
si mund te jem Une kaq i vogel para teje..

Kenga vazhdon une rri i heshtur dhe nuk flas,
e zerin tend e kam ne vesh si melodi,
bej sikur qesh por brenda vetes si nuk plas,
te mos me shohesh as dhe pak si mundesh ti?

ref:
E shaj me veten zemra vendit po me del,
si mundesh ti te mos e ndiesh sa te dua,
ne piano barin ku u njohem dite te diel,
sot spo me njeh e po me vret ti mua!
Sje ti sje ti jojo
Nuk dua ta besoj
INFO
Muzika e këngës ka punuar si kompozitor Adrian Hila, ndërsa autore e fjalëve të tekstit është Anxhela Peristeri.