Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurela Gaçe - Cimica Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

(Cimica, cimica, cimica, cimica, janana janana) (4x)

Jam kaça, jam kaça, jam kaçaku i ferrës
Të pres te pragu i derës
(Cimica, cimica, cimica, cimica, janana janana)
Erdhe ti, erdhe ti, erdhe ti në mëhallë
Dhe na solle mënd vërdallë
(Cimica, cimica, cimica, cimica, janana janana)

Kush e kush, kush e kush, kush e kush te pruni
Erdhe ti, na iku gjumi
(Cimica, cimica, cimica, cimica, janana janana)
Dil e dil, dil e dil o se më çmënde
Do të vdes në portën tënde
(Cimica, cimica, cimica, cimica, janana janana)

(Ref.)
Kam frikë o djalë, kam frikë të vij
Mos bie në dashuri
Lume lu-lumja unë
Të dua djalë, ti më pëlqen
Kam frikë se më gënjen
Mjera u-mjera unë

Po pritëm djalë të rritem dhe pak
Zemrën ty do ta jap
Lume lu-lumja unë
Po pritëm djalë, prit edhe pak
Pse nuk pret o kaçak!
Mjera u-mjera unë

Ik e ik, ik o çun, o gjetsh belanë
Hiqe prej meje sevdanë
Cimica, cimica, cimica, janana jananana
O kaçak, o kaçak, mos prit te porta
Jam e re e flasin bota
Uo! Cimica, cimica, cimica, janana jananana
O kaçak, o kaçak, më prit me hënën
Sa të zëri gjumi nënën
A! Cimica! Cimica, janana nananana!
Ti e-eja, eja, s'fle dot gjumë
Po nuk erdhe do t'vij unë
E... cimica, cimica, cimica, jananana

(Ref.) (2x)
Kam frikë o djalë, kam frikë të vij
Mos bie në dashuri
Lume lu-lumja unë
Të dua djalë, ti më pëlqen
Kam frikë se më gënjen
Mjera u-mjera unë

Po pritëm djalë të rritem dhe pak
Zemrën ty do ta jap
Lume lu-lumja unë
Po pritëm djalë, prit edhe pak
Pse nuk pret o kaçak
Mjera u-mjera unë


Ky tekst u dërgua nga Jorgo Dh.Aurela Gaçe
Publikimi: 01/12/2001
Muzika: Adrian Hila
Teksti: Jorgo Papingji
Orkestrimi: Adrian Hila


Aurela Gaçe - Cimica
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Cimica".
3. Video është e këngës "Cimica", por nuk këndohet nga Aurela Gaçe.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aurela Gaçe:


Komente 0