Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurela Gaçe - Lypesi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Çdo njeri nga ne
Ka pasur larg nje femijeri
Qe me dhimbje e kujton
Por se ç'ndjen femija
Asnjeri nuk mund ta dije
Kur dhe buka i mungon

Ti qe poshte nje ure
Nete dimri po kalon
Dhe ne shi dhe ne debore
Ti qe kalimtarve
Pak lemoshe po u erkon
Roje ne nje semafor

(kori i femijeve)
Lulen e zgjedhur une ta dhuroj
Jo nuk e kam vjedhur
E di, s'beson

Merre ti merre
Ështe djerse nga puna jone
Jo nuk e kam vjedhur
Me ne endo
- - - - - - - - - - - - - - - -

Ti qe dite per dite
E enderrove femijerine
Femijerine s'e preke kurre
Ti qe fale moshen
Per te mbajtur gjithe shtepine
Ti u bere foshnje- burre

(dialog me lypesin)
Aurela: - Sa vjeç je ti ?
Femijet: - 10
Aurela: - Po shkon ne shkolle?
Femijet: - Jo.
Aurela: - Jo ? Po mire eshte me mire qe
te lypesh apo te shkosh ne shkolle?
Femijet: - Ne shkolle.
Aurela: - Po mire, pse nuk shkon ne shkolle atehere ?
Femijet: - Nuk kemi lee.
Aurela: - S'ke lee?... Po ti tjetri nga je ti ?
Femijet: - Nga Berati.
Aurela: - Nga Berati ? Po ku ke fjetur mbreme ?
Femijet: - Tek stadiumi.
Aurela: - Po sa femije jeni ju ?
Femijet: - Gjashte.
Aurela: - Gjashte ? Po me çfare hani ju ?
Femijet: - Ja lypim eshtu.
Aurela: - Lypni ?!
----------------

Lulen e zgjedhur
Ti ma dhuron
Jo nuk e ke vjedhur
E di, besoj

(kori i femijeve)
Merre, ti merre
Ështe djerse nga puna jone
Jo nuk e kam vjedhur
Me ne endo


Aurela Gaçe - Lypesi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lypesi".
3. Video është e këngës "Lypesi", por nuk këndohet nga Aurela Gaçe.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aurela Gaçe:


Komente 0