Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurela Gaçe - E Pafajshme Jam  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Teksti:

Ilirjan Zhupa

Muzika & Orkestrimi:

Adrian Hila

Këngë e albumit:

"The Best"

Pjesëmarrëse në

Festivali i 37-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1998

1998-11-30T23:00:00+00:00Jeta si një pemë
E kerrusur ne vetmi
Shpirti grindet si një shpend
Dhe vdes po s`erdhe ti
Kam shumë ftohte
Rruges e harruar
Nga molla e mekatit e kafshuar
Syte e dashurisë te verbuar

Zoti im je ti
Sa shumë te adhuroj
Me kërkon gjithmonë te hesht
Të fal dhe te lotoj
Kam shumë frikë
Ndihem e trishtuar
Ne këtë botë ku qeshin tradhetite
Oh ne ket botë ku vdesin dashurite

E pafajshme jam
Loder dashurie
E pafajshme jam
Si një lot fëmijë
E pafajshme jam
Druaj se mos thinjesh
E pafajshme jam
Dhe kur kot merzitesh
E pafajshme jam
Se dua jetën
E pafajshme jam
Edhe kur je vetëm
Lotet do ti falja
Veten do harroja
Të te kem pranë meje
E pafajshme jam
Aha e pafajshme jam
E pafajshme jam

Zoti im je ti
Sa shumë te ardhuroj
Me kërkon gjithmonë te hesht
Të fal dhe te lotoj
Kam shumë ftohte
Kam shumë frikë
Ndihem e vetmuar
Ne ket bot ku qeshin tradhetite
Ne ket bot ku vdesin dashurite

E pafajshme jam
Loder dashurie
E pafajshme jam
Si një lot fëmije
E pafajshme jam
Se dua jetën
E pafajshme jam
Edhe kur je vetëm
E pafajshme je
E pafajshme jam
Uuuuuuuuuuuuu
E pafajshme je
E pafajshme jam

Aaaaaaaaaaa
E pafajshme je
E pafajshme jam


Më Shumë Këngë Nga Aurela Gaçe:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet