Më mbaj mend (për 1 muaj)


Aurela Gaçe - S'jam Tribu

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "S'jam Tribu".
3. Video është e këngës "S'jam Tribu", por nuk këndohet nga Aurela Gaçe.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Aurela Gaçe - S'jam Tribu  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  14

Muzika & Orkestrimi:

Adrian Hila

Teksti:

Jorgo Papingji

Këngë e albumit:

"The Best"

Pjesëmarrëse në

Festivali i 38-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1998

1998-11-30T23:00:00+00:00Tek ky vend ku jemi rritur
Ne një djep te bërë me dru
Kemi lindur kemi vdekur
Varret tona janë këtu

Me kanose syrgjynose
Me dergove s'di se ku
E kemi ikur kemi ardhur
Trojet tona janë këtu

M'a tymose m'a nxirose
Ma plagose qiellin blu
Jemi gdhire e jemi ngrysur
yjet tona janë këtu

Sa bajloze këtu dergove
Mbret e krajla me ushtri
Por shqiptar me mbeti emri
Edhe vendi Shqipëri

S'jam tribu s'jam tribu
Ne këto troje s'jam tribu
Kam lindur ne këtë toke
Dhe do vdes këtu

S'jam tribu s'jam tribu
Ne k'to male mbi k'to gurë
Kam lindur shqiptar
Dhe do vdes kështu

Brez pas brezi hapem shkembin
Me parmenden bërë me dru
Kemi mbjelle e kemi korrur
Rrenjet tona janë këtu

Morem drite nga faqe dielli
gjuhen tonë e bëme me nur
Shpendin e lirisë se qiellit
Permbi gjak e bëme flamur

S'jam tribu s'jam tribu
Ne këto troje s'jam tribu
Kam lindur ne këtë toke
Dhe do vdes këtu

S'jam tribu s'jam tribu
Ne k'to male mbi k'to gurë
Kam lindur shqiptar
Dhe do vdes kështu


Më Shumë Këngë Nga Aurela Gaçe:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet