Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurela Gaçe - Po Perse Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

sa trishtim me dha
kur 1fotografi diku e hedhur brenda ne sirtar
kohe e femijerise
pash portretin tim aq te sinqerte

1pasqyre kam prane
rimeli nga 2syte pse kishte rrjedhur
dhe ne ata sy
fshihet 1mister
1mister mashtrues i kohes plage

femijeria pa me
vitet ne pasqyre
nuk dija ke te puthja
a veten ta peshty

ref
po perse po perse
bota joshet me genjeshtra
se kuptoj
se pranoj
se ne syte e njerezve fshihet e verteta
po perse po perse
ti o zot i gjithepushtetshem
na rri larg atje lart
me buzeqeshjet e femijeve
aty jane i kam pare
te verteten vec atje
e gjeta lart
mekatare


Ky tekst u dërgua nga Ina


Nuk kemi video për këtë këngë.


Aurela Gaçe
Publikimi: 01/12/2000
Muzika: Adrian Hila
Teksti: Agim Doçi
Orkestrimi: Adrian Hila


Aurela Gaçe - Po Perse
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Po Perse".
3. Video është e këngës "Po Perse", por nuk këndohet nga Aurela Gaçe.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aurela Gaçe:


Komente 0