Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurela Gaçe - Tunde Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  35hej dua ta di
se sa bukur kercen ti
se si kembet i hedh
kur drejt meje ti vjen
dua te shoh kur ti defren
duart lart kur i ngren
kur me mua ti kercen
edhe ritmin e ndjen
REF.
tundu njehere,tundu dyhere
ndjeje cmendurine e kesaj nate
edhe nxehtesine e kesaj prekje
me mua kerce dhe ti(x2)

eja mu afro
dhe me prek ashtu si di
me pushto me hijeshi
gjithe prane meje ti rri
dua te shoh kur ti gjithcka kerkon nga une
dua te shoh kur ti me dashuron edhe me shume
ti pasionet mi zgjon
te kercejme bashke me fton

REF.
tundu njehere,tundu dyhere
ndjeje cmendurine e kesaj nate
edhe nxehtesine e kesaj prekje
me mua kerce dhe ti(x2)
une te afrohem
dhe te them disa fjale
ti me veshtron plot me pasion dhe me zjarr
dua te di se cte ndodh
dua te di se cte ngjas
dua te di se cfare ky djale
nga une pret qe ti jap
dua te shoh kur ti gjithcka kerkon nga une
dua te shoh kur ti me dashuron edhe me shume
ti pasionet mi zgjon
te kercejme bashke me fton

REF.
tundu njehere,tundu dyhere
ndjeje cmendurine e kesaj nate
edhe nxehtesine e kesaj prekje
me mua kerce dhe ti(x2

Ky tekst u dërgua nga  ilda123Publikimi: 01/08/2012
Muzika: Marin Jancu
Teksti: Marin Jancu
Orkestrimi: Shpëtim Saraçi


Më Shumë Këngë Nga Aurela Gaçe:


Komente 0


Aurela Gaçe - Tunde
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tunde".
3. Video është e këngës "Tunde", por nuk këndohet nga Aurela Gaçe.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.