Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurela Gaçe - Nene E Imja Nene Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  25

nënë e imja nënë ku ti gjej ca fjal
të ti them me këngë nënë e jo me vaj x2
më more në dorë e pash djell me sy
zotin përmbi kokë kisha bashk me ty x2
e të shoh ata sy
e të çmallem me ty
sa herë të mërzita mërzitur s të pashë
dera që su mbyll e thinja kur të thash x2
e të shoh ata sy
o të çmallem me ty
e kur të largohesh të mos jesh aty
do ti lutem tokës që të flas me ty x2
e të shoh ata sy
o të çmallem me ty


Ky tekst u dërgua nga dërguar nga anjaAurela Gaçe
Publikimi: 02/05/2016
Muzika: Adrian Hila
Teksti: Adrian Hila & Nexhip Seraj
Orkestrimi: Adrian Hila
Video Produksioni: MAX Production


Aurela Gaçe - Nene E Imja Nene
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nene E Imja Nene".
3. Video është e këngës "Nene E Imja Nene", por nuk këndohet nga Aurela Gaçe.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aurela Gaçe:


Komente 1