Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurela Gaçe - Tradhëtar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

Aromë e saj, ne trupin tënd, e ndjej më dhëmb,
Cdo shenjë e saj, më ndjek si hije me çmënd.
Jo nuk gjej forcën, as arsyen, ty të të fal,
Ti tradhëtar, i lirë të shkosh, je i asaj.

A mendove kur më lëndove, a mendove se do t’qaj?
A besove se do t’kthehem, a besove se të fal?
A mendove kur më lëndove, a mendove se do t’qaj?
A besove se do t’kthehem, a besove se të fal?

Ja le, ja le, ja le,
Ja le, ja le, ja le,
Ja le asaj, ja le asaj
Ja le, ja le, ja le
Shpirtin, zemrën ja dhe,
Ja dhe asaj, Ti tradhëtar.

Imagjinova, puthja jote, ne buzën e saj,
Nuk të mallkoj, nuk të ndaloj, je i asaj.
Te gjitha meri, mbylle derën, por mos harro,
Kur t’ngelesh vetëm, do m’kërkosh mos guxo.

A mendove kur më lëndove, a mendove se do t’qaj?
A besove se do t’kthehem, a besove se të fal?
A mendove kur më lëndove, a mendove se do t’qaj?
A besove se do t’kthehem, a besove se të fal?

Ja le, ja le, ja le,
Ja le, ja le, ja le,
Ja le asaj, ja le asaj
Ja le, ja le, ja le
Shpirtin, zemrën ja dhe,
Ja dhe asaj, Ti tradhëtar.

Ja le, ja le, ja le asaj…

Ja le asaj, shpirtin asaj, zemrën asaj.
Ja le, ja le, ja le,
Ja le, ja le, ja le,
Ja le asaj, ja le asaj
Ja le, ja le, ja le
Shpirtin, zemrën ja dhe,
Ja dhe asaj, Ti tradhëtar.


Ky tekst u dërgua nga D. H.Aurela Gaçe
Renditja: Top 200
Publikimi: 28/05/2022
Muzika: Enis Mullaj
Teksti: Aurela Gaçe
Orkestrimi: Enis Mullaj
Video Produksioni: Frame Company Albania
Directed: Don Enio
Mix-Master: Enis Mullaj
Solo Guitar: Ervin Telo
Guitar: Shkelqim Dule
Bass: Viktor Rushiti
Back Vocal: Krenar SeitiAurela Gaçe - Tradhëtar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tradhëtar".
3. Video është e këngës "Tradhëtar", por nuk këndohet nga Aurela Gaçe.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aurela Gaçe:


Komente 0