TEKSTESHQIP

Aurela Gaçe
Fustani
Lyrics

Gjyshi dua te behem nuse edhe pike!

2x:
Nje dit nje nuse kur pash,
u pengova edhe rrash,
shoqet ika dhe i lash,
martom o baba i thash

REF.:
A me pret? A me pret? O
fustani flet, flet aaa...
A me pret? A me pret?
sa te rritem edhe vet aaa...

2x:
Me tha babai moj bij o po je e vogel
dhe nuk di, prit te rritesh edhe ti,
nuk martohesh cilimi

REF.:
A me pret? A me pret? O
fustani flet, flet aaa...
A me pret? A me pret?
sa te rritem edhe vet aaa...

2x:
Martom o baba aman,
dua te provoj fustan,
s'dua burr as jaran
me qan syri per fustan

REF.:
A me pret? A me pret? O
fustani flet, flet aaa...
A me pret? A me pret?
sa te rritem edhe vet aaa...

REF.:
A me pret? A me pret? O
fustani flet, flet aaa...
A me pret? A me pret?
sa te rritem edhe vet aaa...

DËRGOI:
INFO
Nisur nga dëshira për të dhuruar sa më shumë emocione, ky projekt përcillet online i realizuar me shije me anë të një klipi muzikor, produksioni i të cilit u krijua nga MAX Production. Ky videoklip u publikua me datë 27 Maj 2017. Vijën melodike dhe okestracionin e përgatiti Adrian Hila, teksa autorë të tekstit janë Nexhip Seraj & Adrian Hila.
Renditja:
Top 200