TEKSTESHQIP

Aurela Gaçe & Eli Fara
Zemra Rratatata
Lyrics

Zemra rratatata
Sa here e prek dridhet toka, toka
Buzen kur ja puth ngadale i fiket bota
E le te pres e nuk i shuhet flaka
Mi ndjek gjurmet qe le taka taka
E dua sikur neser s'ka
Pike ne zemer me la

Refreni:
Me zjarr me goditi zemren ma kapiti aman aman
Me buze me trokiti zemren ma kapiti aman aman

Ne qiell trokiti te me kishte mua
Te vij te dehem ne krahet e tua
Ai me pi me fund 40 grade shume
Me terheq si magnet mmm boom
Me zemer me la, e dua sikur neser s'ka

Refreni:
Me zjarr me goditi zemren ma kapiti aman aman
Me buze me trokiti zemren ma kapiti aman aman

Aman aman ashiku si ta tha
Dale, moj se kam një fjalë
Se më rjedhin djersët valë
Dale, moj se s'jam më djalë
E më s'eci dot
Dale, moj se më kapite
Më këpute më sfilite,
Prite, moj ashikun prite
Që të vjen me not

Dale, dale zemren ma kapiti aman aman

Refreni:
Me zjarr me goditi zemren ma kapiti aman aman
Me buze me trokiti zemren ma kapiti aman aman
INFO
Kompozimi dhe okestracioni vjen e realizuar nga Adrian Hila, teksa autor i tekstit është Erion Isai.