TEKSTESHQIP

Aurela Gaçe
Në Të Zënça
Lyrics

Cu, cu rrisim se po vjen ai
Me vrap te stolisem e ti ze pusi
Ah, c'me gjeti mua, mendjen nuk ia di
Ja e bej per vete, ja beqare rri!

Shoh me sy e plas me zemer e
Fol per koken tende se s'po thua gje
Si duron pa ma puthur buzen e
Prita, prita, sonte nuk pres me

Ne me do ta ngrej nje dolli
Ne me e ta kthej ...
Ne te zenca, ne te zenca, po te lenca

Ti ma ben gjumin vetem e
Se un naten mollois me veten e
Mos me fol me sy se te behem e
Ah, te marrt e mira, per ty koken le

Ne me do ta ngrej nje dolli
Ne me e ta kthej ...
Ne te zenca, ne te zenca, po te lenca

Fap e fap, fet e fet
S'ke nga luan ti
Fap e fap e fet e fet
Hajde pleksemi

DËRGOI:
INFO
Jo vetëm radio dhe audio streaming, sepse ky projekt u prezantua tek shikuesit i punuar nga sfera vizuale me klip muzikor, video produksioni i të cilit u krijua nga Frame Company, teksa regjia e videos u mor përsipër nga Delinda Disha. Ky videoklip u publikua më 23 Dhjetor 2021. Autor i melodisë dhe autor i orkestrimit rezulton të jetë Adrian Hila, teksa këngës i janë përshtatur vargjet nga Adrian Hila & Aurela Gaçe.