Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Avni Mula - Nene Moj Do Pres Gershetin

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nene Moj Do Pres Gershetin".
3. Video është e këngës "Nene Moj Do Pres Gershetin", por nuk këndohet nga Avni Mula.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Avni Mula - Nene Moj Do Pres Gershetin  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Festivali i 15-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1976

1976-11-30T23:00:00+00:00Nene, moj do pres gershetin,
E do marr malin perpjete,
Shok’ e shoqe po me presin,
N’ato bjeshke ku puthin rete

Dil, moj nene, lajmero dasmoret,
Se do shkoj un’ partizane,
Mos me bej nuse zakoni,
Do marr pushke, ne mal do dal.

Refreni:
Ne m’u kalbte rripi I pushkes
Nene, moj ne shi e n’ere
Do ta lidh ne ballet e luftes
Me gershetin tim te prere, o mori nene!

Ne te marte malli per mua,
Dil degjo krisma nga mali,
Mbi lirine asgje nuk dua
Se jam nuse partizani.

Mos I pyet zogjte ne pyje
Ku kam qene e ku s’kam qene
Gjurme me gjurme do le ca yje,
Te me gjesh kudo, moj nene.

Refreni:
Ne m’u kalbte rripi I pushkes
Nene, moj ne shi e n’ere
Do ta lidh ne ballet e luftes
Me gershetin tim te prere, o mori nene!


Më Shumë Këngë Nga Avni Mula:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet