TEKSTESHQIP

Bekim Zogaj & Gazmend Kelmendi
A Ma Mirë Ketu, A Ma Mirë Atje?
Lyrics

Mir se vjen o vlla shum jam gzu met pa
emrin ta kam lan bankomati me dy kam
Mir e di ty qka t'gzon pare n'wester union
Nuk po vet as per shendet mi ke lshu syt ne kulet

Pash ni zot am tregon drejt a je ardh me kerr me rent
pse pom shitesh sikur boss paret moti tu kan sos
Veq ankoni se nuk ka me iphona krejt jan ba
Mkeni ardh ne maje t'hunes pervjeli mangt e grahi punes

A ma mir ketu a ma mir atje
a mos po don mem vet edhe sa ki me nejt
A ma mir ketu a ma mir atje
I jashtit jam ktu i huj jam atje

Me te pa jemi merzit me na ardh mezi kem prit
O qato pak dit se po rri o ktu po vjen era kredi
Kur vjen era per pushime oj Kosov oj nana ime
Gjaku na bashkon shqipe per gjithmon

A ma mir ketu a ma mir atje
a mos po don mem vet edhe sa ki me nejt
A ma mir ketu a ma mir atje
I jashtit jam ktu i huj jam atje
2x
INFO
Për tu parë dhe kuptuar më mirë, krijimi muzikor lansohet online i kompletuar në prizmin vizual me anë të një videoklipi, të cilin e krijoi Prive Films. Videoklipi u publikua me datë 20 Korrik 2019. Për komponimin dhe për fjalët e këngës është kujdesur Ilir Berani, teksa këngën e orkestroi Miti Geci.