TEKSTESHQIP

Bertan Asllani
Fukara Pa Dashuri
Lyrics

Je e bukur per sefa
kam kerkuar por si ti ska
ah qapkene po me ban me qa
ti kerkon tretmane shum
por fukara kam qellu une
krejt qka pata, pas ty i kam humb

Ref: 2x
Per ty dhash flori
dukat deri ngji
hajde merrma shpirtin tim
fukara pa dashuri

Ti per mua se ke dert
sdegjon zemren kur per ty flet
vetem qesh e qeshesh me lezet
e une i shkreti po vuaj
as te marr fryme pa ty spo muj
ah qapkene luaj vetem luaj

Ref: 6x
Per ty dhash flori
dukat deri ngji
hajde merrma shpirtin tim
fukara pa dashuri

DËRGOI:
INFO
Melodinë dhe orkestrimin u realizuan Artan Kastrati & Ardian Kastrati, teksa për këtë këngë ka punuar tekstin vetë këngëtari.