Më mbaj mend (për 1 muaj)

Besa - Sonata E Zileve Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Ding Dong Ding Dong Ding
Ding Dong Ding Dong Ding

Hesht dhe dëgjo
Zilet këndojn’
Tingujt na ftojnë
Zemrat t’i zgjojmë
Festat po vijnë
Sjellin gëzim
T’gjithë pa dallim
Bashkë ne të rrimë
Kënga është kjo
Fjalët mëso
me ne këndo
pastaj dëgjo
Tingujt që shkojnë
Lart fluturojnë
Ajrin pushtojnë
Oh tingëllojnë!

Fort tingëllojnë
Kudo jehojnë
Zemrat i zgjojnë
Njerëzit urojnë
Tinguj lavdi
sjell kjo muzikë
Nga zilet vjen
Festat na sjell
Zilja, zilja, zilja, zilja tring tring
Zilja, zilja, zilja, zilja tring tring

Hesht dhe dëgjo
Zilet këndojn’
Tingujt na ftojnë
Zemrat t’i zgjojmë
Festat po vijnë
Sjellin gëzim
T’gjithë pa dallim
Bashkë ne të rrimë
Kënga është kjo
Fjalët mëso
me ne këndo
pastaj dëgjo
Tingujt që shkojnë
Lart fluturojnë
ajrin pushtojnë
Oh tingëllojnë!

Zilja, zilja, zilja, zilja tring tring
Zilja, zilja, zilja, zilja tring tring

Fort tingëllojnë
Kudo jehojnë
Zemrat i zgjojnë
Njerëzit urojnë

Ding Dong Ding Dong Ding
Ding Dong Ding Dong Ding

Hesht dhe dëgjo
Zilet këndojn’
Tingujt na ftojnë
Zemrat t'i zgjojmë
Festat po vijnë
Sjellin gëzim
T’gjithë pa dallim

Zilet këndojn’


Ky tekst u dërgua nga Staff I ArtistesBesa Kokëdhima
Publikimi: 01/12/2014
Teksti: Alex Seitaj
Orkestrimi: Klodian Qafoku


Besa - Sonata E Zileve
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sonata E Zileve".
3. Video është e këngës "Sonata E Zileve", por nuk këndohet nga Besa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Besa Kokëdhima:


Komente 0