TEKSTESHQIP

Besa
14
Lyrics

Kam lindur ne zinxhir
Po s’kam kërkuar kurrë mëshirë
C’do fjalë në shpirt më djeg
E unë vazhdoj ta mbaj sekret

Kam lindur në zinxhir
Me thanë: ti meriton më mirë.
Por zemër unë e di
Jo atë natë nuk ishe ti
Thonë se në këtë jetë ti dashuron vetëm një herë
dashuri e parë , mbetet ajo , që ka më shumë vlerë

Ref:
Të kam falur për atë natë
Por peng në shpirt kujtimet mbaj
Kur përplase tek un çdo fjalë
që thellë në zemër hapen plagë
Edhe koha do na harrojë
Sytë mbulo dhe veten fal
një ditë shpirti do ta pranojë

Shenjën që ne mbajmë

E humbur shkoj në udhetim
Për të rifituar shpirtin tim
Dhe s'mundem të harroj
E jotja është çdo frymë tani
Në netët pa mbarim
Kujtimet mbaj si ngushellim
Po zemer une e di
Jo atë natë nuk ishe ti

Ref x2
Të kam falur për atë natë
Por peng në shpirt kujtimet mbaj
Kur perplase tek un cdo fjale
Si shi i cmendur ne alsfalt
Edhe koha do na harrojë
Syte mbulo dhe veten fal
nje dite shpirti do ta pranoje

Shenjën që ne mbajmë

Outro x 4
Uou uou uou

DËRGOI:
INFO
Është për tu duartrokitur fakti që projekti muzikor është lansuar në ekranet tona i plotësuar me vlera artistike me videoklip muzikor, të cilin e përgatiti Pro Video. Ky videoklip u publikua me datë 14 Shkurt 2015. Vija melodike dhe orkestrimi është sjellë tek publiku nga Kledi Bahiti, teksa kënga ka punuar si tekstshkrues Alex Seitaj.
 Balada e fuqishme u prezantua si fillim në koncertin “Mad Secret Concert” i cili u mbajt po atë ditë. Koncerti ishte një recital nga Besa dhe vokalisti i grupit Jericho, Petrit Carkaxhiu, nga stacioni muzikor "Mad TV Albania".