Më mbaj mend (për 1 muaj)

Besiana Mehmedi - Di Te Jetoj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Sot do t'kendoja
Per mallin e vjeter
Dashurine magjike
E syte e tu
Ne enderr shoh
Bukurine qiellore
Trishtimin qe ne sy te pershkon

(Ref.)
Ti i humbur je ne enderr
Mes qiellit edhe tokes
Asnje ze, asnje fjale
Per ty asgje nuk thote
As ne ecjen e pranveres
As ne ikjen e dimrit te ftohte

Ti i humbur je ne enderr
Mes qiellit edhe tokes
Fjalet "eja" dhe "te dua"
Tashme asgje nuk thone
Vec nje jete na eshte dhuruar
Dhe pa ty, une di te jetoj

Udhetare ne shtigje
Udhekryqe dashurie
Sot brengat gjeniale
Merziten neper libra
Dhe mbeten keto
Te thjeshtat qe do
Te lutem: Mos me ngushello

Ne stinet me stuhi
S'do bie me debore
Ne shpirtin tim
Plot dashuri e shpresa pafund
Te vajzerise
Dhe endrra te medha

(Ref.)
Ti i humbur je ne enderr
Mes qiellit edhe tokes
Asnje ze, asnje fjale
Per ty asgje nuk thote
As ne ecjen e pranveres
As ne ikjen e dimrit te ftohte
Besiana Mehmedi
Publikimi: 14/12/2007
Festivali: Festivali i 46-të në RTSH
Muzika: Korab Shaqiri
Orkestrimi: Artan Kastrati
Tex: Qani Mehmedi


Besiana Mehmedi - Di Te Jetoj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Di Te Jetoj".
3. Video është e këngës "Di Te Jetoj", por nuk këndohet nga Besiana Mehmedi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Besiana Mehmedi:


Komente 0