Më mbaj mend (për 1 muaj)

Besiana Mehmeti - Grafite Dashurie Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Grafite dashurie
shkruam ne mur
ishim te rinje te dashuruar
Ne dy skajet e qytetit, tani jetojme te ndare
loti i pikellimit na ka verbuar

Mos e thuaj asnje fjale
as ato qe ne mur i shkruam
se kam frike qe gabon
qe lendon
Vetem heshtja le te shoqeroje
skuqur faqet si dikure
dashurine fshehur botes ta shijojme si dikur

Ky realitte ne ankth eshte kthyer
dhe sa do te zgjase askush se di
kujtimet jane zbehur, por nuk jane shlyer
drejt teje do nisem
nisu dhe ti


Ky tekst u dërgua nga grfaite dashurie


Nuk kemi video për këtë këngë.


Besiana Mehmedi
Publikimi: 01/12/2005
Festivali: Zhurma Show 2005
Festivali: Festivali i 43-të në RTSH
Muzika: Nexhat Mujovi (Wirusi)
Orkestrimi: Naim Krasniqi
Teksti: Kliton Nesturi


Besiana Mehmeti - Grafite Dashurie
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Grafite Dashurie".
3. Video është e këngës "Grafite Dashurie", por nuk këndohet nga Besiana Mehmeti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Besiana Mehmedi:


Komente 1