Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip. Kërko Video

Besiana Mehmedi & Shkodran Tolaj - Kështjella  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  7

Teksti:

Pandi Laço

Muzika & Orkestrimi:

Adrian Hila

Pjesëmarrëse në

Festivali i 53-të Në RTSH

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Shkodran Tolaj

26/12/2014

2014-12-26T21:26:47+00:00Ti si nje keshtjelle
Kerkova une te te pushtoj
Ti me munde lehte
Jam skllavi qe lirine s'kerkoj

Ah keshtjella e fundit
Qindra dyluftime
Dje ishe pushtues
Sot mbron zemren time

Ref...
Do te te mbroj do te qendroj
Kur te duan trupat te na ndajne
Do ta gjej rrugen forcen do ta gjej
Edhe zemer lidhur te me mbajne

Si nje shpend
Zemres do t'i ve krahe
Te fundit fryme dhe te fundit here
Per ty do te rahe

Ti si nje keshtjelle
Nje çast mendova se isha rob
Jo nuk isha humbes
Ti brenda saj me bere Zot

Ah beteja e fundit
Fal ???
Ah s'donte qe te thyhej
Ah kjo zemra ime

Ref...
Do te te mbroj do te qendroj
Kur te duan trupat te na ndajne
Do ta gjej rrugen forcen do ta gjej
Edhe zemer lidhur te me mbajne

Si nje shpend
Zemres do t'i ve krahe
Te fundit fryme dhe te fundit here
Per ty do te rahe

Te fundit fryme dhe te fundit here
Per ty do te rahe


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi
Më Shumë Këngë Nga Besiana Mehmedi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet