Më mbaj mend (për 1 muaj)

Besnik Shateli - Zemra  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Teksti:

Gjergj Jorgaqi

Muzika & Orkestrimi:

Genti Lako

Këngë e albumit:

"Hitet"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2007

2007-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Zemra" kënduar nga Besnik Shateli.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Besnik Shateli i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Keli - Zemra

REF.:
OJ ZEMRA JEME,
ZEMRA JEME A JE GJALL
OJ ZEMRA JEME,
ZEMRA JEME KAM SHUM MALL.

AS DITA AS NATA,
PA TY NUK PO SHKON
KUR JAM PA TY,
ASGJE SFUNKSIONON.
AS SHKRUHET AS THUHET,
SE SA ME MUNGON
KUR JAM PA TY GJITHCKA ME DESHTON.

REF.:
OJ ZEMRA JEME,
ZEMRA JEME A JE GJALL
OJ ZEMRA JEME,
ZEMRA JEME KAM SHUM MALL.

Elinel - Zemra

s'di a o' zemra jem e vogël, a ti je e madhe
veq e di qe e mushë çdo zbrast'si me prezencën tane

kur t'mrrinë dita me bo fmi, du me m'ngja' pej nane
kur t'shoh n'disponim t'keq, kisha vra për t'keshmën tane

n'kohë t'kqija ti je konë qajo që m'ke nejtë afër
edhe pse me budallakinë tem shpesh jom sillë ashpër

fjaltë e shpirtit, e jo t'qirit, s'jom Naim Frashër
jom personi që për to ti je personi ma i dashur

kom dashtë me t'i shkru' fjaltë që zemra pëshpëritë
dashnija jem për ty s'shkon tu u zvoglu, po veq tu u rrit

aftësinë me dashtë e kom majtë n'terr, e ti e ke qitë n'dritë
ndjenja t'fuqishme kanë lshu rrajë, mirë i ke ujitë

eklipsi zuni zemrën tem ni kohë, e u bo vront n'qiell
n'qat moment erdhe ti si rreze që mu me m'kfiellë

pi t'kalumës mu dok'ke që kurgjo e mirë s'u mjellë
kur fillove mu sillë ftoft, fillova me t'lypë pak diell

zemra zemra zemra zemra zemra mu po m'rrehë
ndjenjat që i kom për ty
duhna m'i shprehë
jom ftofë, jom nxe
e kom gjetë vetën me ty
për ty shpirt po m'rrehë
x2

jeta jem je ti, e bukra je veq ti
ku me gjetë fjalë t'bukra me përshkru dikon kaq t'bukur si ti

veç te ti e sytë e tu muj me pa nxehtësinë
nëse ti s'e sheh t'njejtën te unë, at'herë kokna fundrrinë

veç te ti nihna, qashtu qysh nihna
me folë, me keshë palidhje, qashtu qysh veç na dy dijna

shpesh kur m'mungon, tu menu për ty mu m'pikon loti
bukuri si ti ma bojnë me dije: EKZISTON ZOTI

edhe thom "shyqyr qe t'ka kriju"
kohtë e shtira, e me shira, t'ka pru si engjull me mi leht'su

se përnime jom konë n'nevojë une për ni engjull
e di që femna perfekte ekziston, ti je si shembull

ti je si burim pozitiv që nuk din m'u shterrë
edhe zemra jem rreh n'dorë tane, se veç e ke nxerrë

osht e jotja, për mu je krejt bota
s'lujë me ndjenja tua, jom pjekë tash, s'po lujë ma as me lodra

zemra zemra zemra zemra zemra mu po m'rrehë
ndjenjat që i kom për ty
duhna m'i shprehë
jom ftofë, jom nxe
e kom gjetë vetën me ty
për ty shpirt po m'rrehë
x4

Baba Trodon - Zemra

Ref :
Pse ti me lee , ti me lee , ti me lee ,
pse un pa ty nuk mundem te jetooj ...
Pse ti me lee , ti me lee , ti me lee ,
pse tjetren s'mund ta dashuroojj ....

Zemer shume keqe k0ka dashnia ,
m'kapi mundi prej saj osht kam m'mundon vetmia ,
pse pom len te vuj , pse po len te vdes,
a kemi me k0n naj her bashk a kemi me shpress ,
pasha nonen tonde t'du shum bre femer ,
ti per mu je e teta a e nonta n 'zemer,
s'dij pse po vuj qaq shum pse pot du ,
kur je ti ka m'don edhe ma shum mu ,
s'muj tjetren me dashuru se mu ka hargjit dashnia
tash p0mm b0n shoqni rakia, mikrofoni e vetmia ,
kuku loqk t'raft domlla qa je kam bon,
per ty e kisha puth nonen tem e kisha vra baben tond ,
pot boj be se per tye vraj edhe MAxhunin ..
mem thon ty kalle qytetin un e kalli katunin ,
kur p0m thirr ty n 'telefon po me jep ndjenjen e dashunis
per ty kom ik prej familjes e dasht po nej shpi tkojshis

Ref :

Pse ti me lee , ti me lee , ti me lee ,
pse un pa ty nuk mundem te jetooj ...
Pse ti me lee , ti me lee , ti me lee ,
pse tjetren s'mund ta dashuroojj ....

Pse zemer trego a kom ndonje shkak qe vetem me le ,
a hichh nuk tu dhimta lamtumir ty kur me the ,
por mir ja bone se uun me ty nuk k0m meritu ,
mo zemra jeme se lukthi pom dhe muu ,
zemer t'kom loqk t'kom m'fal qe t ' kom pas ,
mu nuk t'kom bre a se dite qe nuk ma ke rras
nasht kobb prej inatit se kurr mo nuk kom met dasht .
us sa mir p0m vjen ( ~~~~~~~~~`~~ )
mos e kqyr zemer se qa thot refreni ,
e ti qe m'len mu ishalla t shkel treni ,
besa sa jom kon me ty kur sum ka met that gjepi
valla ma shum t'kom dasht un se dosti jep Pepi
4 copa mu kan praqit po shkaku teje i refuzova
bile tash jom met pa pare ah kuku gabova
dit pat pa un kesh ka tranona
at'her e m0ra vesh qe rash n'dashni e mu kajt n0naa .. ..

Ref :

Pse ti me lee , ti me lee , ti me lee ,
pse un pa ty nuk mundem te jetooj ...
Pse ti me lee , ti me lee , ti me lee ,
pse tjetren s'mund ta dashuroojj ....

Ref :

Pse ti me lee , ti me lee , ti me lee ,
pse un pa ty nuk mundem te jetooj ...
Pse ti me lee , ti me lee , ti me lee ,
pse tjetren s'mund ta dashuroojj ....
Më Shumë Këngë Nga Besnik Shateli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet