Më mbaj mend (për 1 muaj)

Big Mama - Dashuri Vrastare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Nuk ështe dashuria fjalë
Me u shkru e me u fshi
Një herë buzët ti kam fal
Tash mendoj veq në ty

Nuk është dashuria letër
Me u djeg e me u grith
Unë nuk deshta asgjë tjetër
Veq ti mos mem braktis

Ti se din sa kam vujt kur jemi nda
Nuk e din lotet e mi nuk mi ke pa
Dhe këta veq tu qesh, si mbretëresh, krenare
Të kam dasht unë të kam dasht
Ishe dashuri vrastare

Ti se din sa kam vujt kur jemi nda
Ti se din shpirtin tim nuk e ke pa
Ti se din sa më ke prekur atë natë kur je largu
Më ke lanë gjysen të vdekur mu veq zoti mka shpetu

Nuk është dashuria fjalë
Me u shkru e me u fshi
Niher buzët ti kam fal
Tash mendoj veq në ty

uk është dashuria letër
Me u djeg e me u grith
Unë nuk deshta asgjë tjetër
Veq ti mos mem braktis

Ti se din sa kam vujt kur jemi nda
Nuk e din lotet e mi nuk mi ke pa
Dhe këta veq tu qesh, si mbretëresh, krenare
Të kam dasht unë të kam dasht
Ishe dashuri vrastare

Ti se din sa kam vujt kur jemi nda
Ti se din shpirtin tim nuk e ke pa
Ti se din sa më ke prekur atë natë kur je largu
Më ke lanë gjysen të vdekur mu veq zoti mka shpetu


Ky tekst u dërgua nga ErzaBig Mama
Publikimi: 17/12/2016
Muzika: Ilir Berani
Teksti: Ilir Berani
Orkestrimi: Nexhat Mujovi (Wirusi)


Big Mama - Dashuri Vrastare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashuri Vrastare".
3. Video është e këngës "Dashuri Vrastare", por nuk këndohet nga Big Mama.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Big Mama:


Komente 0