Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bleranda Çitaku - Vetem Nje Lule Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  128

Kur na bëjnë shumë dhurata
dhe me to të gjithë gëzojmë
dhe sa bukur është vërtetë
kur një lule të dhurojnë

Kur mes malesh
çel një manushaqe
merr natyra tjetër ngjyrë
në çdo stinë

Dhe vetëm një lule
kudo që lulëzon
që jeta të lind një lule
do mjaftojë

Sjell dashurinë
një botë me mirësi
më pas do të vijë
e sjell tek unë gëzim

sjell tek ti

Kur një ditë të kërkosh falje
edhe fjalën s'e gjen dot
fal një lule thell nga zemra
se një lule gjithçka thotë

Kur mes malesh
çel një manushaqe
merr natyra tjetër ngjyrë
në çdo stinë

Dhe vetëm një lule
kudo që lulëzon
që jeta të lind një lule
do mjaftojë

Sjell dashurinë
një botë me mirësi
më pas do të vijë
e sjell tek unë gëzim

sjell tek ti

Dhe vetëm një lule
kudo që lulëzon
që jeta të lind një lule
do mjaftojë

Sjell dashurinë
një botë me mirësi
më pas do të vijë
e sjell tek unë gëzim

DHE VETËM NJË LULE


Ky tekst u dërgua nga Agim RrëzaBleranda Çitaku
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2008
Festivali: Ylberi 2008
Muzika: Agim Rrëza
Teksti: Mimoza Tola


Bleranda Çitaku - Vetem Nje Lule
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vetem Nje Lule".
3. Video është e këngës "Vetem Nje Lule", por nuk këndohet nga Bleranda Çitaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 3