A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Blerina Balili - Shqiponjat Ne Valle


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

16/04/2019

2019-04-16T18:00:12

Muzika & Orkestrimi:

Valter Beqo


Ceshte kjo valle mor shok,
Ju mo ju e Kok me kok,
E tunden i luan pen,
O si keta djem ne bote nuk gjen,
E tunden i luan pen,
O si keta djem ne bote nuk gjen.


[Ref;]
Shqiponjat dolen ne valle si lisat lart ne male,
Opopo e dogjen fare,esht e rend vallja shqiptare,
Opopo e dogjen fare, esht e rend vallja shqiptare.


Kapedanet more shok,sduan njeri permbi kok,
Eshte e njohur eshte e ditur,
O me keto valle jemi rritur,
Eshte e njohur eshte e ditur,
O me keto valle jemi rritur.

[Ref;]

Shqiponjat dolen ne valle si lisat lart ne male,
Opopo e dogjen fare, esht e rend vallja shqiptare
Opopo e dogjen fare, esht e rend vallja shqiptare.

Trimat behen me gjak shqiptari,
Kur e fillojn vallen se ndalin,
Me fisniket nga te ter,
O lum nena qe I ka bere,
Me fisniket nga te ter,
O lum nena qe I ka ber.

[Ref;]

Shqiponjat dolen ne valle si lisat lart ne male,
Opopo e dogjen fare,esht e rend vallja shqiptare
Opopo e dogjen fare, esht e rend vallja shqiptare.


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019