TEKSTESHQIP

Blerina Osaj
Si Nje Shi
Lyrics

E humba adresen jo askund s'ishe ti
e ftofte erdhi vjeshta me ere e plot shi
e vetme kerkova une qytetit per ty
Fasada, vitrina gjithkund manekine

Ti s'e di sa e varfer jam pa ty
ishe ti dielli i veres per cdo stine
e sa larg ti shkove per nje trip.

ohh
Nje yll me ndiz te shoh
ne zjarrin tend me ngroh
me bej qe te harroj
me thuaj ishte loje
Ne kopshtin e merzise
me mbill nje trendafil
askujt mos i trego
veq shpirtin ma shero ooo

Me le ti nje puthje aq te ftofte at nate
si akull kjo zemer me ngriu ne çast
dhe nata me mbetet e fshehur ne gji
ti shkove rrembyer ashtu si nje shi.

Nje yll me ndiz te shoh
ne zjarrin tend me ngroh
me bej qe te harroj
me thuaj ishte loje
Ne kopshtin e merzise
me mbill nje trendafil
askujt mos i trego
veq shpirtin ma shero ooo

Ti s'e di sa e varfer jam pa ty
ishe ti dielli i veres per çdo stine

Nje yll me ndiz te shoh
ne zjarrin tend me ngroh
me bej qe te harroj
me thuaj ishte loje
Ne kopshtin e merzise
me mbill nje trendafil
askujt mos i trego
veq shpirtin ma shero ooo

Nje yll me ndiz te shoh
ne zjarrin tend me ngroh
me bej qe te harroj
me thuaj ishte loje
Ne kopshtin e merzise
me mbill nje trendafil
askujt mos i trego
veq shpirtin ma shero ooo

Nje yll me ndiz te shoh
ne zjarrin tend me ngroh
me bej qe te harroj
me thuaj ishte loje

DËRGOI: