Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bloody - Si Dikur Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Refreni
Kur e di qe qelsin e ksaj zemre e ke ti
E qysh me dasht diken tjeter un tash
Nuk po du kurgje me shum, un jam gati
Veq me kon apet si dikur
Na dy bashk, na dy bashk, na dy bashk
Veq me kon apet si dikur
Na dy bashk, na dy bashk, na dy bashk
Veq me kon apet si dikur, na dy bashk

Ditet shpejt po ikin e koha me s'na pret
Netet teper m'duken t'rona se pa ty kurgjo so leht
Jam ka du me kthu un kohen me netet hiq pa gjum
E mesazhet n'telefona qe na dy dikur i shkrum
A ke gjum? A je qu? A menon hala per mu?
A t'rreh zemra si perpara apo krejti m'ke harru
A t'kujtohet qa m'ke thon, ti je gjithqka qe un kam
Nese hala ti pom don, pse na dy bashk mos me kon (jo mos me kon)

Refreni
Kur e di qe qelsin e ksaj zemre e ke ti
E qysh me dasht diken tjeter un tash
Nuk po du kurgje me shum, un jam gati
Veq me kon apet si dikur
Na dy bashk, na dy bashk, na dy bashk
Veq me kon apet si dikur
Na dy bashk, na dy bashk, na dy bashk
Veq me kon apet si dikur, na dy bashk

Veq ty po t'du n'ket jet, e na dy bashk ne qdo shtet
Krejt inati mi lon anash e me rrit na dy ni beb
Un si bob, ti si non beso ky rol shum ne shkon
Me kriju na dy familje e me kon bashk per gjithmon
Thum qka dush veq jo u kry, e di qe m'don se t'lexoj sy
Per mu naten nuk t'merr gjumin por inati s'len me kthy
Ti pa mu dhe n'ver ke ftoht, hajde t'qafi e t'maj ngroht
Lloj lloj njeri me ta fnjet por prap si un dikur z'vjen dot
Jo, jo, jo

Refreni
Kur e di qe qelsin e ksaj zemre e ke ti
E qysh me dasht diken tjeter un tash
Nuk po du kurgje me shum, un jam gati
Veq me kon apet si dikur
Na dy bashk, na dy bashk, na dy bashk
Veq me kon apet si dikur
Na dy bashk, na dy bashk, na dy bashk
Veq me kon apet si dikur, na dy bashk


Ky tekst u dërgua nga  Albafi23Bloody
Renditja: Top 200
Publikimi: 31/05/2021
Teksti: Bloody
Orkestrimi: Bloody & Irkenc Hyka
Video Produksioni: Urban Graphics
Mix Master Recording: Irkenc Hyka / Jojo
Make Up: Ina
Haristyle: Dritan / BetimeBloody - Si Dikur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Si Dikur".
3. Video është e këngës "Si Dikur", por nuk këndohet nga Bloody.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (2)

2
14

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Bloody:


Komente 0