Më mbaj mend (për 1 muaj)

Buja - Un Sjom Mangup (Feat. Zinxhirt, D.o.G & VZ)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

intro:
yeh another 1 of those
dat loves your man
ladies and gentleman zinxhirt
hahaha
ref:
un s'jom mangup po maj framerka posht nen vetit
mos mu shit se un sjom gangsterr
vec t'shtri nen tok une mos un vet
un sjom mangup
po une buzt ja pervjeli ma nin muziken deri nkup tqellit
dallohen zinxhirt na kejt i shkelim
un sjom mangup
nese degjoni qoni kejt durt nalt
per juve qe skuptoni e perseriti prap
un sjom mangup
un sjom magup nuk bom mem prek
ec dil perpara mos tu ka tek e shpejt e shpejt me pistolet

buja:
yeh un sjom mangup vec e baj qata qe e thom e thom
t'rroki n'shnzher mos u shit gangsterr
se munesh me met pa dhom
me fuqi t'prish t'prish
tjena her mos ba me gisht
se s'domethon qe jom mangup vec qe foli mangupisht
un sjom mangup vec
mati fjalt kur i qet pi goje
se nuk pritoj nuk hezitoj menjeher t'largoj pi loje
se jom katil haha une jom zinxhir heh
une nuk jam njeri mangup po ma lirisht thirrem mangup

ref:
un s'jom mangup po maj framerka posht nen veti
mos um shti se un sjom gangsterr
vec t'shtri nen tok une mos un vet
un sjom mangup
po une buzt ja pervjeli ma nin muziken deri nkup tqellit
dallohen zinxhirt na kejt i shkelim
un sjom mangup
nese degjoni qoni kejt durt nalt
per juve qe skuptoni e perseriti prap
un sjom mangup
un sjom magup nuk bom mem prek
ec dil perpara mos tu ka tek e shpejt e shpejt me pistolet

d.o.g:
yeh yo
un sjom mangup babes
po un kom rrespekt per veti
vetem njeri i fjales sma nin kat vish
raptish une trut ti shkepi
mu mos em fol shif ndac thirrem president
ti qysh ki qef ti thirri kejt un dal vec vet
un sjom mangup vec kado qe dal e qoj gishtim pej qefit
kudo qe jom pse vjen era barit kejt i dhezim
kush osht ka vjen na i qesim
kush do problem na i presim
dhe me shnzherin qe ki naj sen na i presim

ref:
un s'jom mangup po maj framerka posht nen veti
mos um shit se un sjom gangsterr
vec t'shtri nen tok une mos un vet
un sjom mangup
po une buzt ja pervjeli ma nin muziken deri nkup tqellit
dallohen zinxhirt na kejt i shkelim
un sjom mangup
nese degjoni qoni kejt durt nalt
per juve qe skuptoni e perseriti prap
un sjom mangup
un sjom magup nuk bom mem prek
ec dil perpara mos tu ka tek
e shpejt e shpejt me pistolet

vz:
vz sma nin me shamin vz
shqipe jo nuk esht mangup vec
t'garanton qe kur don t'qin at non
shqipe ngom se shkon si mos me kon hej
t'kom thon 1 her une nuk maj pistolet vec
nuk a shtir me gjet
domethon per zinxhir a shum lir met hek
budall sum prek na met nxirr verdall n'mehall met n'djek
me ta nxon shoqen e fort si bomb ti shok apet
ski mem gjet
jom i fort si ura gurit kom krah gjithka flamurit
vuzrri prishtine mitrovic bestijan tirane e nzon t'barjam currit
ma mir folna kadal ndoshta t'dukna normal
po un sjom reper i till jom reper fenomenal
dhe sun ma ki inat dot se rrepin se ki n'jet
une nuk jom mangup por jam shqipe i vertete

ref:
un s'jom mangup po maj framerka posht nen veti
mos um shit se un sjom gangsterr
vec t'shtri nen tok une mos un vet
un sjom mangup
po une buzt ja pervjeli ma nin muziken deri nkup tqellit
dallohen zinxhirt na kejt i shkelim
un sjom mangup
nese degjoni qoni kejt durt nalt
per juve qe skuptoni e perseriti prap
un sjom mangup
un sjom magup nuk bom mem prek
ec dil perpara mos tek e shpejt e shpejt me pistolet 2x


Ky tekst u dërgua nga AdyBuja
Featuring: VZ & Zinxhirt
Publikimi: 01/12/2008


Buja - Un Sjom Mangup
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Un Sjom Mangup".
3. Video është e këngës "Un Sjom Mangup", por nuk këndohet nga Buja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Buja:


Komente 0