TEKSTESHQIP

Buraku & Merita Latifi
Potpuri (Gezuar 2022)
Lyrics

Me shoqni sot zjarr e bojm
atmosferen nkam e qojm
nates fundi spo i vjen
n'Kosove Show e kallim krejt
2x

Lej li na bojna show
Lej li n'Kosove show
2x

Me shoqni sot zjarr e bojm
atmosferen nkam e qojm
nates fundi spo i vjen
n'Kosove show e kallim krejt
2x

Lej li na bojna show
Lej li n'Kosove show
2x

Sy zezo o moj sy laro
sy zezo o moj sy laro
ani pse ma dogje ti katunin o
ani pse ma dogje ti katunin o

Nuk e dogja un se jam behrije o
nuk e dogja un se jam behrije o
E dogji aj djali me alltie o
e dogji aj djali me alltie o

Sy zezo o si flutur o
sy zezo o si flutur o
Hajde maje fjalen moj e bukur o
hajde maje fjalen moj e bukur o

Fjalen sun ta jap djalo fjalen sun ta jap
fjalen sun ta jap djalo fjalen sun ta jap
Jam shum e re djalo prit te rritem pak
jam shum e re djalo prit te rritem pak

E fike kalle dado, e fike kalle dado kalle
e kalle fike dado valla krejt mahallen
e fike kalle dado valla krejt mahallen

Sa hije te ka moj qik fustani me lara
po ste lan ty nana baba un erdha te mora
2x

E fike kalle dado, fike kallo dado kalle
kalle fike dado valla krejt mahallen
fike kalle dado valla krejt mahallen

Sa hije te ka mor djal jeleku me vija
ne mos tlaqin nana baba un erdha te shpija
2x

Hallal moj i koft asaj nane ty qet ka lind
2x

Flokt ngjyra nimoj e shtatin si selvi hajde ndalu qik e mos ban mahi
2x

Shuj shuj shuj me fjal mos me gjuj
ndal ndal veq ni her met pa
hajde rri me mua dashuri do ti fali gjitha ty
2x

Pas teje dot vi neper bore dhe neper shi
2x

Nat e dit o ment i kam tek ti
nanes edhe babes i kam ran nsy
2x

Shuj shuj shuj me fjal mos me gjuj
ndal ndal veq ni her met pa
hajde rri me mua dashuri do ti fal un gjitha ty
2x