TEKSTESHQIP

Buraku & Grupi Fama
Babë U Bana
Lyrics

Sa tkam prit durim spara
Ti me tpa une dashta
Erdhi dita
Mshpi me tpru

Mu dukej e mjat dynjaja
Kur ne dur un ty tpata
Nje mrekulli
na u shtu

Bini tupana bab u bana
Gzim ma tmadh per mu jo nuk ka
Krejt cka deshta zoti mi dha
Sa tkap prit ti me tpa

Nzemer pata nje zbrazti
Ti e mushe dashuri
E mi dhe jetes
Kuptim

Tash e di ca esht dashni
E cka esht lumturia
Prej se n jet me erdh
Fmia