Më mbaj mend (për 1 muaj)


Butrint Imeri - Prita
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prita".
3. Video është e këngës "Prita", por nuk këndohet nga Butrint Imeri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Butrint Imeri - Prita Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  121

Produksioni:

Mixey

Këngë e albumit:

"Acoustic Sessions"

Komente

7 🔥

09/05/2020

2020-05-09T20:01:02+01:00More me vete zemrën time
Asnjë gjë më s'ka kuptim
Puthjet e tua dhe ledhatimet
do të më mbesin kujtim.

Dua të përqafoj,
Sa keq që më ike,
Unë shumë të besova, por gabim.
Me mujt me t'zën me tjetrin
O veç me t'hek prej qefi
Ndoshta i vetmi shpëtim.

[REF.:]
Se unë gjithmonë t'prita,
t'prita po s'erdhe mo.
T'thirra, t'thirra sum bone zo.
Pse nuk erdhe mo?
E su m'bone zo?
Ej t'prita, t'prita po s'erdhe mo.

Edhe në ëndërr
mu duk që më thirre
Po kur u zgjova, s'ishe ti.
Fjalët e tua n'mendjen time
do të më mbesin kujtim.

Me mujt me t'zën me tjetrin
O veç me t'hek prej qefi
Ndoshta i vetmi shpëtim.

[REF.:]
Se unë gjithmonë t'prita,
t'prita po s'erdhe mo.
T'thirra, t'thirra sum bone zo.
Pse nuk erdhe mo?
E su m'bone zo?
Hej t'prita, t'prita po s'erdhe mo.

Produksioni: Mixey
Video Production: Valon Aziri
Guitar Arrangements And Played: Astrit Stafai
Cajon Played: Ertan Ilyaz


Ky tekst u dërgua nga  Albafi23Kartolina (6)

67
51
55
43
47
51

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY

VERSIONE TË TJERA TË KËSAJ KËNGE:


Më Shumë Këngë Nga Butrint Imeri:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet