Më mbaj mend (për 1 muaj)

Capital T - Hapat E Mi (Feat. Vedat Ademi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  234

Capital T
Kom dasht me m'rri n'muzike
e kom pas une ni qellim
nese don me prek ti fundin
duhesh me ja nis qysh n'fillim
kurre s'kom pas dyshim
e kom dit qe ka me ardh momenti jem
m'kane dasht kur skom pas sen
m'kane urrejt po nuk osht problem
jane munu me m'rrxu
po un skom leju,edhe prape jom çu
edhe i kom thon vetes une boj qka t'du
une boj qka t'du, skom me ndryshu
qysh kta menojne, qysh kta po dojne
kom mu bo qysh tdu, kom mu bo qysh t'du
kta le ta ndrrojne edhe kom

Ref: Vedat Ademi
Do ta ngjis dhe kte shkalle
do ta fal ty cdo fjale
pjese e jetes time je ti
do te bej dhe kte hap
jeten ty do ta fal
pjese e endrres time je ti

Capital T
M'kane thane nuk muj me m'rri
une bash qaty kom shku
rruga o kon e gate po kom bo be, jom betu
qe kurr nuk kom mu nal, s'kom mu shterr, mu harxhu.
Edhe nese krejt jane kunder, une kurre skom mu dorzu
se kom besu n'veti,
kush ka ni per mu ka thon
ky nuk koka n'veti
po bota sillet kqyrem tash, kqyri ata, nuk jane kerkah
nuk mujn me m'pa, nuk mujn me m'nal
se nuk kane krahe,na jena nalt hey

Ref,Vedat ademi
Do ta ngjis dhe kte shkalle
do ta fal ty cdo fjale
pjese e jetes time je ti
do te bej dhe kte hap
jeten ty do ta fal
pjese e endrres time je ti

Vedat Ademi
Force,ne endrra gjeta force
zeri yt me lundroi
si kjo muzike e lire
por nuk eshte e thjeshte,ne kte realitet
un dua ta pranoj,prape nuk do t'ndaloj

Ref: Vedat Ademi
Do ta ngjis dhe kte shkalle
do ta fal ty cdo fjale
pjese e jetes time je ti
do te bej dhe kte hap
jeten ty do ta fal
pjese e endrres time je ti....


Ky tekst u dërgua nga AurelaCapital T
Featuring: Vedat Ademi
Renditja: Top 200
Publikimi: 11/04/2014
Festivali: SVFM 2014
Muzika: Mixey
Teksti: Endrit Mumajesi
Orkestrimi: Mixey
Video Produksioni: Pro Video


Capital T - Hapat E Mi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hapat E Mi".
3. Video është e këngës "Hapat E Mi", por nuk këndohet nga Capital T.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (3)

25
26
16

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Capital T:


Komente 4