A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Capital T - Thirrem N'telefon  (Feat. Granit Derguti)


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  117

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/05/2016

2016-05-01T15:00:01

Featuring

Granit Derguti

Lyrics:

Capital T

Music & Arrangement:

Granit Derguti

Arrangement:

Mixey

Video Production:

Macro Creative


Ref: 2x
Thirrem ntelefon ti,thirrem ntelefon
Hajde ti me mu se koha po na shkon.
Un tkom prit gat edhe tpres ty prap me shume mall.

Capital T:
Une nuk po du ti mem ra en men
Amo me ty o kam lidh cdo sen.
Sa her qe po dal ty pot shoh ncdo vend
Edhe ti pa ma dhon naj shej nuk pe len.
Ti m'ke lendu amo mu pom pelqen
Ti pom thirr si mac,un tnjeki si qen.
Ti je Vintage amo prap po shkelqen
Ndjenjat e vjetra prap po mi kthen.
Un e di ti qa po menon
Sa her buzen ti pe kafshon.
Nuk em ndrron ti me tjeter kon
Se shume ombel un ta pata lon.

Ref 2x:
Thirrem ntelefon ti,thirrem ntelefon
Hajde ti me mu se koha po na shkon.
Un tkom prit gat edhe tpres ty prap me shume mall.

Granit Derguti:
Sa her qe kom lyp,po skom gjet ma mire
Me harru dikon si ti u kon e vshtir.
Jom lidh prej teje si mu kon zingjir
Nuk ke lyp kurgjo veq mu kon e lire.
Jom kon i vogel,amo tash une jom rrit
Tkom lut me ardh mas meje po ti sem ke prit.
Ti ske dit.vet ke ik
Amo gjithmone ti mke met pike.
Kado qe shkoj ty tpermeni
Edhe nese kom me ndrru venin.
Numrin ton e kom,ti e ki temin
Tpres mem thirr ti e din qe e ki emnin.

Ref 2x:
Thirrem ntelefon ti,thirrem ntelefon
Hajde ti me mu se koha po na shkon.
Un tkom prit gat edhe tpres ty prap me shume mall.


Lyrics submited by Fatjetae-Cards (6)

2018-09-30 13:14:24
Thirrëm n'telefon
Ti thirrëm n'telefon
Hajde ti me mu
Se koha po na shkon
2018-09-21 08:35:05
Unë nuk po du
ti me m'ra n'men
Amo me ty e kam
lidh çdo sen
2018-09-08 18:48:18

Unë e di
ti qa po menon
Sa herë buzën
ti pe kafshon
U krijua nga Paola 2018-09-08 17:26:17
Nuk em ndrron ti
Me tjetër kon
Se shumë ombël
Unë ta pata lon
2017-10-24 18:29:21
Ti m'ke lendu amo mu pom pelqen
Ti pom thirr si mac,un tnjeki si qen.
Ti je Vintage amo prap po shkelqen
2017-10-24 18:29:08
Kado qe shkoj ty tpermeni
Edhe nese kom me ndrru venin.
Numrin ton e kom,ti e ki temin
Tpres mem thirr ti e din qe e ki emnin.

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019