Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Çiljeta - Jorgjica  (Feat. Devis Xherahu & Endri Prifti)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Komente

Asnjë Koment

01/12/2008

2008-11-30T23:00:00+00:00

Featuring

Endri Prifti

Featuring

Devis Xherahu

Orkestrimi:

Adrian Hila

Këngë e albumit:

"Maratona E Kenges Popullore Qytetare Shqiptare (Vol.1)"
(2)
me thote bota je i marre
jorgjica jorgjica
une per ty do te shuaj zjarre
jorgjica jorgjica

jorgjica,jorgjica....
nananajnanananaj

(2)
me jep thiken te pres mollen
jorgjica jorgjica
se perndryshe preva doren
jorgjica jorgjica

jorgjica jorgjica
najanajnajnananana

lajlajlajlajlajlajlajlaj..............

(2)
do ta bej goten therrime
jorgjica jorgjica
se ma dogje zemren time
jorgjica jorgjica

jorgjica,jorgjica
najnajnajnajnanana


Ky tekst u dërgua nga Ermelinda
Më Shumë Këngë Nga Çiljeta:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet