Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.U.D.A. - Farefisi 2

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Farefisi 2".
3. Video është e këngës "Farefisi 2", por nuk këndohet nga D.U.D.A..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.U.D.A. - Farefisi 2  (Feat. Monny & D.A.Sh.I)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24

Këngë e albumit:

"Hip-Hop Dridhu, Dridhu"

Këngë e albumit:

"Shqipe Me Dy Kry"

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Monny

01/12/2006

2006-11-30T23:00:00+00:00ref...x2
ka ardh farefisi prej katuni
nanes tem osht kaj del muni
hop luni luni luni u kall
qyteti u kall katuni

duda:
hoo none none o moj nane ka ardhen daja me 5 killa banane vet i 18 kejt robt i ka me veti qysh u kall qyteti kuku qka na gjeti kusherina jem shyreti e ka djalin si naleti
kur vjen aj vet i treti nuk ja prishin djal hasreti
e kur vjen hysreti duhesh me dit qysh osht adeti hin e laet me tesha sin pishinen n´veti

monny:
a pe ki te qart se kush jom kan dhe kush jom tu e pas
farefisi jem me dajen e din krejt shqipart osht daja jem qe sdin sen mu mqon men edhe tezja
jem qe para 20 vjetve ka hyp n´tren
e kom kushen qe n´katun internet e ka pru qe lujke shum plaistation me fmi edhe gru u qfar tripi vet e pat qel ken tu u prish njerzia u dasht veni edhe me mshel

duda:
karatisti daja jem pijanisti ke ne shiptari me lyp skija si shahisti
osht ma i forti n´katun po do mu bo n´qytet
daja jem ka lyp osht ka kshyren mu bo mbret u rrok me baben e vet domethonen gjyshin tem
po kshyr mu bo kryetari ma i madhi nket ven po mos ta nin o daja jem se nipi per ty qet drek
e daja osht prek per nip kurr nuk hek

d.a.sh.i:
u Harru Djali hallës po vjen mas 5 vjete ska Faj i NgRati rrin me nuse tvete
kusherina jeme i Din Plot do sene kur u kon e re thojn u kon si Supermene gjyshja jem Babgjyshi kan Dashtën shum Fmi e kan bo baben tem ni ekip
me 6 vllazni
mos ta nin moj halla jem se inishtja nuk te len un e di qe te don se nuk i zinet veni ven

ref...x2
ka ardh farefisi prej katuni
nanes tem osht kaj del muni
hop luni luni luni u kall
qyteti u kall katuni

monny:
kusha jem e ndrroj Veten ja nxini nanes Jeten me pare te synetit u shitke si me kon djal i mbretit
nuk i shkoj GaT i HarxhoJ qato shka i pat se me shum FeMnA shkojke nat per nat
e kom edhe kushen tjeter qe ka pas shum gra nuk e di se sa veq e di qe 12 fmi i ka
nuk din me kallxu se tash as njo nuk e ka nal ju ka falemnderu grave qe fmit tash i kan met fal

d.a.sh.i:
uu kall hallakam krejt qyteti u qu nkam
mingjes tem prej italis e paret krejt i harxhoj
po dojn me më martu prej katundi nuse um kan pru qik e mir e shpis qe din mir me gatu
farefisi jem po folin e po boj llafe hala jan gjall ato plakat qe pin kafe folin shum vet folin e i marrin nëpër goj hajde kejt tash hajde lujm ket loj

ref...x2
ka ardh farefisi prej katuni
nanes tem osht kaj del muni
hop luni luni luni u kall
qyteti u kall katuni


Ky tekst u dërgua nga Atdheuuu&tini   Dragoi
Më Shumë Këngë Nga D.U.D.A.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet