A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Top 200

D.U.D.A. - Babi Do Te Kthehet  (Feat. Noizy)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  435

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/11/2013

2013-11-01T18:59:14

Featuring

Noizy

Këngë e albumit:

"Hip Hopit Ja Shtim Flaken"


NOIZY:
yo-yo-yo-yo... yeah.. yeah...

3x:
Se babi ty të do shumë me mall

te don shumë me mall

D.U.D.A:
Ti e ki ditlindjen une s'jom me ty
ket leter po ta shkruj me lot ne sy
se t'pakta thojn se me ty ko me kon
dhuraten ma t'mir kom pas me ta dhon
se naten e sontin e perjetoj me dhimbje
si sot m'kujtohet diten kur linde
ti mu um binde s'ka sen ma t'vlefshem
sy kaltroshi jem, nuk ka me t'jetshem
sonte jam larg, me dhimbje po shkruj
sot kam menu me festu jam ka vuj
ta uroj ditlindjen nuk t'shoh kerrkun
se babi osht n'burg e me ardh nuk mun
Epo ju festoni edhe ka hiç pa mu
at dit kur ke ardh une shum jam gzu
e do gzona kur tni qysh keni kalu
ju kisha lujt un krejtve mu djalin me ma lshu

REF x2 NOIZY:
jo mos qaj moj zemra e vogel
te lutem fshiji lotet
se babi do te kthehet
kur te kthehet do t'sjell nje loder te bukur
nje loder te bukur
Se babi ty te do shume me mall

D.U.D.A:
urime ditlindja e treta me rradh
kerkoj falje me vjen keq qe s'munda me ardh
po t'premtoj se tjerat kom me u kon me ty
te uroj çdo t'mire e ti puthi ata sy
a sot ke bo 3 vjeç, shpejt ka kalu
sot e ki ditlindjen, ke ardh n'burg me m'taku
e un kurr s'kam me e harru kto far koh te pshtillta
erdhen bineqt i takova me dur te lidhta
sonte kam pas plan me bo fest t'madhe
per ty e per nipin kam pas krejt me e kalle
mu prishen planet festojn vlla motren
me kretj aty, pa mu hajne torten
edhe shuji qirat, tu plotesofshin deshirat
t'uroj fat lumturi e gjitha te mirat
sonte mas hekrave mendoj diten kur erdhe
sa shpejt u rrite per me shku n'çerdhe

REF x2 NOIZY:
jo mos qaj moj zemra e vogel
te lutem fshiji lotet
se babi do te kthehet
kur te kthehet do t'sjell nje loder te bukur
nje loder te bukur
Se babi ty te do shume me mall

D.U.D.A:
Sa shpejt u rite me m'thon fjal t'mira
me ardh me m'vizitu ne dit me t'vshtira
festum se bashku tikele hillnima
per ty per pak mshelen e sun rrina
e shun keq po nihna dhuraten qe s'ta dhash
diten e ditlindjes un vet ju lash
e ishalla tjerat bashk kem me kon
çfardo qe t'kish qef, un ty kam me ti dhon
HAPPY BIRTHDAY SON! babi shume te don
DAD s'mun me ardh se DAD ka punon
DAD ka ndryshon, e per ty menon
24-7 DAD per ty jeton
e per ty menoj, e sillna n'qeli
e pres diten kur kam me dal n'liri
me t'kap n'dur t'mia me ndjen knaqesi
HAPPY BIRTHDAY SON! jet tene LUMTURI

REF x4 NOIZY:
jo mos qaj moj zemra e vogel
te lutem fshiji lotet
se babi do te kthehet
kur te kthehet do t'sjell nje loder te bukur
nje loder te bukur
Se babi ty te do shume me mall


Ky tekst u dërgua nga King Albertii
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019