TEKSTESHQIP

Dardan Gjinolli
Dhimbje
Lyrics

Dhimbje... vec ti mbete besnike per mua

Trashegim nga ajo qe e dua

Dhe pse tjetri me te sot festonLotet sdo t’ia sho ne fytyre kur gezohet

Dhimbjet un do t’i ndjeje kur pikellohet

Kam lan zemren ne barku e saj

Sa here babe e thret ne emer

Ti do vdesesh pak nga pak

Ai mund ta kete femi me emer

Mos harro se mu m’ka xhak


Ai ska faj qe n’jeten tende
Un aty do’t jem gjithmone

Ti me te jeto e lumtur
 biri yt eshte djali jon
INFO
Ashtu siç pritej, ky krijim muzikor u përcoll tek publiku i përpunuar nga ana vizuale edhe me videoklip muzikor, për të cilin u bashkëpunua me BUG Production. Videoklipi u publikua me datë 16 Shtator 2018. Për tekstin dhe për produksionin në studio u kujdes Chipsi.