Më mbaj mend (për 1 muaj)


Devis Xherahu - Nuk E Kuptoj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nuk E Kuptoj".
3. Video është e këngës "Nuk E Kuptoj", por nuk këndohet nga Devis Xherahu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Devis Xherahu - Nuk E Kuptoj (Feat. Santi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  12

Muzika:

Devis Xherahu

Teksti:

Jorgo Papingji

Teksti:

Santi

Orkestrimi:

Gent Myftaraj

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 20

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2016

Komente

Asnjë Koment

07/12/2016

2016-12-06T23:00:00+01:00(Devis Xherahu)
U shfaqe mbrëmë në ëndrrën time
Kush të solli, nuk e di
Bëj çudi, vërtetë çudi

Puthe lotin tim të lagur
Unë buzëqesha si fëmi
Hapa sytë të të shikoja
Por në çast u zhduke ti

(Refreni)
Nuk e kuptoj
Dhe nuk e di se ç’ndodh me mua
Kërkoj, kërkoj, por nuk e gjej
Si mundet veten ta gënjej

Mos ndoshta vallë
Mos ndoshta vallë jam i dënuar
Se unë di vetëm të të dua
Dhe jo nuk mund të të urrej

Ti vjen dhe më tundon në mbrëmje
Në zemrën time ndez një shpresë
Dhe më bën, që të të pres

Me imazhin tënd në mendje
Ti vazhdon të më gënjesh
Dhe më lë prapa hijen tënde
Që dalëngadalë fillon të vdesë

Refreni

(Santi)
Ty nuk t’urrej
Se jom m’su me t’dasht kur tjert jan kon penges
Asnjo, besom asnjo nuk m’vet asnjo sun m’njeki ën mes
Sun e lo ndjenjën që për ty e kom pas
Vete ti vetë veten, për ty jom i njejt
Se kejta i kom edhe menjen te ti
Jom i dënum me pas menjen te ti
N’ondërr ëm del e po shtjen xhelozi
Pengesa, pengesa mungon veç dashni
Thirrëm ën tel, me kon po del
Ti nuk je mo njëjt, si tjera hert
Ama cdo dit ti mu zemrën ma ther

(Devisi)
Nuk e kuptoj, nuk e kuptoj
Të të urrej unë ty
Kërkoj, kërkoj por nuk e gjej
Si mundet veten ta gënjej

Mos ndoshta vallë
Mos ndoshta vallë jam i dënuar
Se unë di vetëm të të dua
Dhe jo nuk mund të të urrej

U shfaqe mbrëmë në ëndrrën time…

Muzika: Devis Xherahu
Teksti: Jorgo Papingji & Santi
Orkestrimi: Gent Myftaraj

Ky tekst u dërgua nga  iviboy2001
Më Shumë Këngë Nga Devis Xherahu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë