Më mbaj mend (për 1 muaj)


Dylan - Shotgun

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shotgun".
3. Video është e këngës "Shotgun", por nuk këndohet nga Dylan.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dylan - Shotgun  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Muzika & Orkestrimi:

Darko Dimitrov

Teksti:

Dylan

Teksti:

Rozana Radi

Komente

Asnjë Koment

11/01/2020

2020-01-11T17:00:06+00:00Chorus
Leni leni leni ti lojnat hajde me my
kejt minutat e kohes ti mi more
skom mu dorezu
Se ti ki me u bo pishman
Asnji minut un mo sta fal
Se ti ki me u bo pishman
Zemren ta gjuj me shoooutgun -

Verse 1
Shut shut up
Mos nxirr zo
Vler nuk ki, as mos meno
Po du me dhez mos m vet se sa
Hesapet sot i kena laaa -

Verse 2
Lene ti lene se burrni ti nuk ke
Lene ti lene kjo kohe skushton sa dje
Lene ti lene fjalen dretesi se njeh
Lene ti lene

Chorus
Leni leni leni ti lojnat hajde me my
kejt minutat e kohes ti mi more
skom mu dorezu
Se ti ki me u bo pishman
Asnji minut un mo sta fal
Se ti ki me u bo pishman
Zemren ta gjuj me shoooutgun - eyo eyo o shot shotgun eyo eyo oooo


Verse 3
Zonin sta ni mo tash
Krejt mir e din po mvjen permas
Ama ni gjo real un ty tthash
like shot shotgun zemren tkom olaa
ashtu sic ke cehren, e ke edhe shpirtin
roli i deshtum, osht roli i ma tmirit
shume njolla ki, as alltia si shkri
shotgun shotgun e ke prej meje tani -

Chorus
Leni leni leni ti lojnat hajde me my
kejt minutat e kohes ti mi more
skom mu dorezu
Se ti ki me u bo pishman
Asnji minut un mo sta fal
Se ti ki me u bo pishman
Zemren ta gjuj me shoooutgun -
Leni leni eyo eyo faji seshte i jemi
leni leni leni eyo eyo

Bridge
Kejt ca bone sorry ama ke flliq vetin
Faji osht i joti se un jam gjith i njejti
Shoket qe ti ke, i njeh krejt mileti
Kush osht i drejti, e çan dhe detin

E di qe ma ke ftof pak zemren
ama ti mu sot ma ke nxit ndjenjen
Spo du un me tdhon rendesi
Ku ke venin vec ti e di

Chorus
Leni leni leni ti lojnat hajde me my
kejt minutat e kohes ti mi more
skom mu dorezu 2x
Se Loja Ka fillu


Më Shumë Këngë Nga Dylan:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet