A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dj Blunt

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  83
  • Emri i Vërtetë:
  • Edon Dedi
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Dj Blunt është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Edon Dedi, apo siç e njohin të gjithë si Dj Blunt, dallohet në skenë me muzikën rep, hip-hop. Ky reper gjatë karrierës së tij ka bashkëpunuar me shumë rep-grupe të vendit dhe të gjitha këngët kanë shënuar suksese. Si të gjithë reperët, ashtu edhe Dj. Blunt në këngët e tij ka fjalë banale, për të cilat thotë se janë normale, meqë muzika rep kudo këndohet edhe me fjalë banale. “Reperat në përgjithësi përdorin fjalë banale kudo në botë jo vetëm tek ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i grupit

Shaolin Gang

Ish-Anëtar i grupit

NR

Profili

Snapchat

Shto profile

zyrtare

Tululu (2019)

Blunt For President (2013)

Classic G (2011)

Dj Blunt (2008)

The Big Picture (2005)


» Dërgo Një Këngë »

Unstoppable
A Po Don Kesh

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Bonsaton

Real 1

SL

Barooti

Mc Qoppa

Tiki

Alidema

Lil' Liri

Don Pizhi

Noliman


Tags: Dj Blunt, Dj-Blunt, Djblunt, Shaolin Gang, Real 1, Edon Dedi

Dj Blunt në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019