Dj Blunt

Dj Blunt: Do Të Pushojmë Pas Sezonit Të Verës

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
[25-10-2014]
Projektet të reja do të vijnë‘ së shpejti nga reperët tashmë të njohur për opinionin shqiptar. Këtë e ka dëshmuar edhe vetë Dj. Blunt në një intervistë për Tribuna, i cili ka thënë që njëherë për njëherë duan të pauzojnë pak pas sezonit veror dhe nga gjysma e muajit të ardhshëm do të sjellin këngë të reja

Pas sukseseve të njëpasnjëshme gjatë sezonit veror. Dj.Blunt dhe Real One vazhdojnë ende të punojnë. Dy djemtë e rinj nga Prishtina siç duket nuk duan të ndalen. Këtë e ka dëshmuar për Tribuna, Edon Dedi i njohur si Dj.Blunt. Ai ka thënë që ata janë dukë punuar në projekte të reja. Dj. Blunt, ka një kohë të gjatë që është prezent në muzikën shqiptare. Ky reper ka realizuar shumë bashkëpunime gjatë karrierës së tij me rep-artistÑ‘ të ndryshëm të skenës muzikore. Bashkëpunimet e fundit, të realizuara gjatë sezonit veror i lanë të kënaqur dy rep këngëtarët nga Prishtina.

Kësaj here nuk do të ketë bashkëpunime

Nuk ka shumë kohë që prej lansimit të këngëve të fundit nga Dj Blunt e Real One. Por kjo nuk do të thotë që ata nuk do të kenë edhe projekte të reja së paku, ka thënë Blunt, i cili ka bërë të ditur që për momentin nuk do të nxjerrin ende diçka të re edhe pse kanë përgatitur dy këngë të reja. “Për momentin nuk do të nxjerrim diçka të re. Për arsyen e vetme që gjatë sezonit veror kemi qenë mjaftë aktiv në skenën muzikore. Tash për momentin kemi përfunduar dy projekte të reja, të cilat s’duam t’i bëjmë publike njëherë. Por besojë që nga mesi muajit nëntor apo dhjetor do të lansohen edhe për publikun. Nuk do të ketë ndonjë bashkëpunim, pasi që kësaj radhe kemi vendosur që të lansojmë diçka vetë”, u shpreh Blunt në fillim të bisedës.

Sa i përket sezonit veror, Blunt është shprehur se janë ndarë shumë të kënaqura me sukseset e tyre këtë vit. Pas bashkëpunimeve që patën, ata thanÑ‘ se janë pritur shumë mirë nga publiku, dhe se janë ndarë shumë të kënaqur me pritjen që fansat u kanë bërë projekteve të tyre. E sidomos kënga “Nëse m’don ti ”. “Gjatë sezonit veror kemi qenë shumë të angazhuar. Kemi pas shumë projekte dhe bashkëpunime. Njëherë ishte bashkëpunimi me Ledrin me këngën “Nëse m’don ti”, pastaj tjetra me Luanën, kënga “Luanët”, dhe e fundit “Prishtinali”, e cila u prit shumë mirë nga të gjithë”, tha Dj.Blunt.

Sa i përket festave të fundvitit, për të gjithë fansat që duan ta dinë se ku do t’i gjejnë të preferuarit e tyre. Blunt tha se do të gjendën në Tiranë dhe në Zvicër. “Sa i përket festave të fundvitit, besoj që me datën 31 do të jemi në Tiranë, pastaj me datën 1 në Zvicer”, theksoi në fund të bisedës Edoni apo Dj Blunt.
 (Tribuna)

Dj Blunt: Do Të Pushojmë Pas Sezonit Të Verës


Komente 0