A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Don Arbas - Ta Bëja Rrafsh  (Feat. Mc Kresha)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  20

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2002

2002-12-01T00:00:00

Featuring

Mc Kresha

Lyrics:

Genc Prelvukaj

Lyrics:

Mc Kresha

Song from the album:

"Best Of Hip Hop"

Song from the album:

"25 Dollar"


DON ARBAS
Sonte ti je e lumtur dhe e lirë zemer,
Dhembja ime ty te ben te ndihesh me mir,
Dhe te jep qetësi

ref:X2
Ta bëja rrafsh shpesh,që të mos lëndoja,
I urtë me ty shum gabimet,t'i duroja,
Ta bëja rrafsh shpesh,por ti s'merrshe vesh,
Nga gabimet e tua ti kurr nuk ngihesh.

Unë isha edhe një emër më shumë në jetën tënde
Ty s'të mjaftojnë,gjërat qe i bëj për ty
Dhimbjet që i ndjej për ty.

ref: X2
Ta bëja rrafsh shpesh,që të mos lëndoja,
I urtë me ty shum gabimet,t'i duroja,
Ta bëja rrafsh shpesh,por ti s'merrshe vesh,
Nga gabimet e tua ti kurr nuk ngihesh.

MC KRESHA
Qysh munem me kon na bashk gjithe une ty tu ta bo rrafsh
dhimbjen tu e majti thym mrena ka nis me m'grry n asht
ti po don mu kthy une po du me ik jasht
rrugve ku ska kthim as s'ki kon me lendu tash

st'pres mem kuptu as mem vrapu pas
ashtu kshtu stlojne takat se ki shume klas
e di qata e thashe pik e ki me vesh mendafsh
kerrin vr6 edhe muzike me shume bass

DON ARBAS & MC KRESHA
ki qef me vesh gucci prada si kpucat si qanta
instagramin plot fansa,ti edhe estrada
a nrealitet je vet
mos jeto n'andrra se shume e gjate osht nata

dashnin se blejne paret tanen veq dollaret
zemres tem ja qite flaken,e venite si cigare
e ki dit edhe spot vjen marre,tu u shit si lozonjare
veq po ta dho fjalen,hajt se ki me rrshit n'banane

ref: X2
Ta bëja rrafsh shpesh,që të mos lëndoja,
I urtë me ty shum gabimet,t'i duroja,
Ta bëja rrafsh shpesh,por ti s'merrshe vesh,
Nga gabimet e tua ti kurr nuk ngihesh.


Lyrics submited by Gentrit Sopjani
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019